Aalborg – podsumowanie największego karnawału w Skandynawii

Aalborg Carnival Dania karnawał Skandynawia

Radość, śmiech i roztańczony, kilkudziesięciotysięczny tłum… Czy mowa tu o karnawale w Rio? Nie! Znacznie bliżej nas, w Skandynawii, co roku odbywa się Aalborg Carnival, czyli największy festiwal karnawałowy w Północnej Europie. Dowiedz się, kiedy dokładnie odbywa się karnawał w Danii i jak się tam dostać

Aalborg – karnawał w mieście wikingów

Duńskie miasto Aalborg to czwarte, co do wielkości, miasto w kraju oraz stolica Północnej Jutlandii. Zostało założone we wczesnym średniowieczu przez wikingów. Choć na co dzień jest przede wszystkim jednym z największych ośrodków przemysłowych kraju, co roku w maju, na kilka dni zmienia się w stolicę zabawy i szaleństwa! Po raz pierwszy wydarzenie odbyło się w 1983 r. i wtedy uczestników była zaledwie garstka. Kolejne edycje imprezy gromadziły coraz więcej świętujących, ulice miasta wypełniały nieprzebrane tłumy gości przybywających z całego świata. Podczas kilku dni imprezy można posłuchać radosnej muzyki na żywo, podziwiać wymyślne kostiumy jaskrawo ubranych gości oraz skosztować wyśmienitego jedzenia i lokalnych trunków.

Czego możesz spodziewać się w Aalborg? Karnawał w pełni!

Przede wszystkim – świetnej zabawy! Atmosfera podczas imprezy w Aalborg niczym nie ustępuje tej w Rio de Janeiro, a do Danii znacznie łatwiej dotrzeć. Wystarczy wsiąść w prom Stena Line, kończący rejs w Szwecji, a następnie dostać się na terminal obsługujący połączenia do Danii. Po przybyciu do Aalborg w dniu karnawału szybko dasz się wciągnąć w rozentuzjazmowany tłum. Zabawa rozpoczyna się paradą międzynarodową, podczas której spotykają się tradycje karnawałowe z całego świata, następnie odbywa się karnawał dziecięcy, impreza przeznaczona specjalnie dla najmłodszych. Karnawał w Danii zamyka wielka otwarta dla wszystkich parada zmierzająca do Kildeparken. Na ten czas park zmienia się w imprezową przestrzeń pełną barów i muzyki na żywo. Tegoroczna edycja imprezy rozpocznie się międzynarodową paradą 15 maja, a zakończy paradą karnawału Aalborg 23 maja. Specjalny karnawał dziecięcy przewidziano zaś na 16 maja.

Jak podróżować do Danii?

Choć kraje skandynawskie są na wyciągnięcie ręki, bo tuż po drugiej stronie Bałtyku, Dania nie jest najbardziej oczywistym kierunkiem turystycznym. Niesłusznie, ponieważ najmniejsze z państw nordyckich może poszczycić się piękną przyrodą (zielone lasy, kredowe klify czy liczne widoki z morzem w tle) oraz licznymi atrakcjami turystycznymi (zamki, muzea, pałace, a nawet park tematyczny Legoland). Warto więc wybrać się w te rejony – nie tylko ze względu na karnawał w Danii! Tym bardziej, że jeśli korzysta się z oferty Stena Line (https://www.stenaline.pl/wycieczki), można wygodnie się tam dostać. Podróż rozpocznie się w Gdyni, gdzie wsiądziesz na prom kursujący do szwedzkiej Karlskrony. W Szwecji natomiast (z portu Goteborg), promy Steny płyną promy prosto do Frederikshavn, położonego w duńskiej Jutlandii, a więc niedaleko samego Aalborg. Podróż z Karlskrony do Goteborga można potraktować jako kolejną okazję do zobaczenia kawałka Skandynawii, a jeśli chcemy przemierzyć tę trasę własnym samochodem, możemy zabrać auto na pokład promu.

Łap prom i otwórz się na zabawę!

Podróż promem to nie tylko gwarancja komfortu, ale i wielu atrakcji. Już rejs sam w sobie może być wspaniałą przygodą dla całej rodziny. Każdy pasażer zostaje zakwaterowany w wygodnej kabinie, gdzie w razie potrzeby może przespać się i odpocząć. Jeśli jednak jesteś głodny albo spragniony (i masz apetyt zarówno na przysmaki, przygotowane przez szefów kuchni, jak i rozrywki), atrakcje na pokładzie stoją dla Ciebie otworem. Na promie nie brak barów i restauracji, w których szefowie kuchni serwują wyśmienite dania, a w nocy odbywają się szalone dyskoteki. Na najmłodszych, czeka plac zabaw, a każdy nastolatek z pewnością z chęcią wypróbuje konsole i automaty w pokoju gier. Pure Nordic SPA, centrum odnowy biologicznej, będzie natomiast idealnym miejscem dla osób szukających relaksu, orzeźwienia i ukojenia zmysłów. Na koniec, polecamy zakupy w pokładowym sklepiku, pyszną kawę w Ristretto Coffe House oraz delektowanie się posiłkiem, na Twoje życzenie zamówionym wprost do kabiny. Tak komfortowe warunki podróżowania mogą być świetnym wstępem do radosnego karnawału i przedsmakiem przygód, które czekają na Ciebie po przybyciu do celu!

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email