Gdzie warto kupić agregaty prądotwórcze?

agregaty prądotwórcze generator prądotwórczy

W przypadku awarii prądu ratunkiem okaże się agregat prądotwórczy. Bez energii elektrycznej wiele firm i przedsiębiorstw nie może funkcjonować. Warto mieć zawsze zespół prądotwórczy na zapas. Wybór jest duży, dlatego poniżej dowiesz się, co warto wziąć pod uwagę.

  1. Jak funkcjonuje zespół prądotwórczy?
  2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
  3. Gdzie warto kupić agregaty?

Jak funkcjonuje zespół prądotwórczy?

Sercem agregatu jest silnik spalinowy, który działa na benzynę, olej napędowy lub skroplony gaz. Połączony on jest z prądnicą, która zamienia ruch tłoków na energię elektryczną. Następnie prąd podłącza się do urządzenia lub fragmentu sieci. Istnieją generatory prądy z większym lub mniejszym zbiornikiem. Pierwszy typ poleca się, gdy potrzebuje energię na dłużej bez konieczności uzupełniania oleju czy benzyny. Także podczas podróży nie musimy martwić odległością do stacji benzynowej. Mniejszy jest lepszy, gdy mamy zamiar częściej go przewozić, np. na camping. Istnieją także inne ważne parametry.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pierwszymi aspektami są napięcie i fazy danego generatora prądotwórczego. Na rynku można znaleźć agregaty jednofazowe o napięciu 230 V lub  trójfazowe o napięciu 400 V. Pierwsze zespoły prądotwórcze sprawdzają się przy sprzęcie, który nie wymaga wysokiego napięcia, np. sprzęt AGD i RTV, oświetlenie czy komputery.  W większym firmach czy na budowie wymagany będzie agregat trójfazowy, ponieważ wszystkie maszyny będą potrzebować większego napięcia. Drugim aspektem jest moc agregatu, od czego zależy czy prądnica będzie mogła zasilić dane urządzenie. Moc powinna być większa niż suma wszystkich urządzeń. Ostatnim aspektem jest cena. Najtańsze sprawdzą się do celów rekreacyjnych i prywatnego użytku. Najdroższe są na benzynę, ponieważ zależą od jej ceny, ale za to sprawdzają się niezawodnie podczas awarii w firmie. Dobrą wskazówką jest wybór modelu trójfazowego, który ma wejście dla obu typów: jedno i trójfazowego, dzięki czemu sprawdzi się w każdej sytuacji.

Gdzie warto kupić agregaty?

Godną polecenia firmą jest Eneria, która sprzedaje agregaty prądotwórcze CAT napędzane Dieslem. Na ich stronie można znaleźć nie tylko opcję kupna, ale także wynajmu na krótki czas. Inną możliwością jest kupno używanego agregatu, co jest kompromisem między ceną i jakością. Działają oni wiele lat na rynku i oferują usługi takie jak: sprzedaż, wynajem, wypożyczenie czy zsynchronizowanie agregatów. Warto zaufać fachowcom i wybrać dobrej jakości generator prądotwórczy.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email