Cała prawda o Ameryce

Ameryka Polska ciekawostki

Nie każdy Amerykanin wie gdzie leży Polska, za to każdy Polak wie gdzie leży Ameryka. Niestety… nie jest to prawda

Geograficznie współrzędne Ameryki wyglądają następująco: 53° 36′ 28” N, 20° 18′ 58” E. Nie uwierzycie, ale te współrzędne są bliskie… Olsztynkowi w województwie warmińsko-mazurskim. Nie, nie ma błędu. Ameryka jest w Polsce.

Ameryka, to nieduża wieś w powiecie olsztyńskim. Można tu dojechać PKS-em z Lidzbarka, Działdowa, Mławy, Nidzicy, Olsztyna, Ostródy, Żuromina i Chorzeli. W Ameryce jest Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci i na tym niestety podstawowe informacje o polskiej Ameryce kończą się, chyba że ktoś miałby czas pobawić się w internetowego detektywa.

Szef portalu Sadurski.com nie był jeszcze w Ameryce. Podejrzewamy, że 99 procent osób odwiedzających nasz portal również jeszcze tam nie była. A szkoda, bo aby tu dotrzeć, nie trzeba załatwiać wizy, ani kupować drogiego biletu na samolot.

Jak z powyższego widać, Ameryka jest bliżej, niż dotychczas sądziliśmy. A Barack Obama może tu najwyżej przyjechać na wczasy.

Informacja na Sadurski.com od czerwca 2010

Spodobało się? UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on VKEmail this to someone