Andrzejki. Wróżby andrzejkowe dla pań i nie tylko

Andrzejki wróżby andrzejkowe

Czy Andrzejki są tylko dla dzieci? Ależ skąd! Jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku to czas dobrej zabawy dla dorosłych i pretekst do spotkania z przyjaciółmi. Przedstawiamy 5 oryginalnych wróżb, które warto wypróbować

Jeszcze w czasach naszych babć wróżby andrzejkowe były traktowane bardzo poważnie. Podczas dnia poprzedzającego wyjątkowy wieczór dziewczyny pościły, a przed snem jadły nawet słonego śledzia. Wszystko po to, by poznać imię przyszłego ukochanego. Dzisiaj imieniny św. Andrzeja to przede wszystkim okazja do spotkań z przyjaciółkami, wspólnych rozmów oraz pomysł na oderwanie się od szarych, jesiennych dni.

Proponujemy takie wróżby andrzejkowe:

1. Tajemnica słomek

Słomki, zazwyczaj używane do picia zimnych napojów, potnij na kilka małych części. Do każdej z nich przymocuj karteczki z męskimi imionami. Uwaga: powinnaś znać posiadacza każdego z tych imion! Do jednej ze słomek przyczep swoje imię. Wszystkie słomki wrzuć do garnka i zamieszaj. Karteczka, do której najbardziej zbliżyła się słomka z damskim imieniem, skrywa imię potencjalnego przyjaciela, a może nawet kogoś bliższego sercu.

2. Wróżenie z soli

Rozsypana w kuchni sól przynosi pecha? Nie w Andrzejki! Zawartość kuchennej solniczki wysypujemy na stół. Następnie interpretujemy kształt, jaki pojawił się na stole. Odczytujemy go na wzór lanego wosku. Sól rozsypana w Andrzejki może symbolizować miłość, nowy samochód czy znaczny przypływ gotówki.

3. Karteczki z marzeniami i baloniki

Do wykonania wróżby będzie potrzebnych 10 niewielkich rozmiarów karteczek. Na pięciu zapisujemy swoje marzenie, pięć pozostałych pozostawiamy pustych. Każdą kartkę składamy w małą kostkę i wkładamy do balona, który następnie wypełniamy powietrzem. Pięciu gości prosimy o wybranie dowolnego balonika i przekłucie go. Tym samym znajomi przepowiadają najbliższe 5 lat, spośród których jedna odkryta kartka w balonie to marzenie, które spełni się w danym roku. Pusta kartka – to tajemnica.

Andrzejki wróżby andrzejkowe

4. Przepowiednie z kart

Z całej talii wybierz karty od 9 do asów. Potasuj, a następnie rozłóż przed sobą, przykrywając figurę. Sięgając od lewej, wybierz 13 kart. Odwróć karty i policz, których kart danego koloru jest najwięcej. Przewaga czerwonego oznacza zbliżającą się miłość, czarnego – samotność.

5. Przepowiednia z liścia

Wykonanie tej wróżby najlepiej rozpocząć przed imieninami św. Andrzeja, kończąc ją właśnie w ten magiczny wieczór. Czerwony, w kolorze miłości, liść przechowujemy wśród osobistych rzeczy. Odszukujemy go w Andrzejki i sprawdzamy, w jakim jest stanie. Jeśli usycha w wolnym tempie – miłość przetrwa długo, jeśli szybko – w takim samym tempie zakończy się obecne uczucie.

We wróżby andrzejkowe można wierzyć lub nie, najważniejsze aby tego wieczora świetnie bawić się w dobrym towarzystwie, prawda?

Dostarczył: InfoWire

Zobacz też: 
> Jak zorganizować Andrzejki
> Przesądy ciążowe

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email