Szczepan Sadurski w Armenii

Erywań Yerevan Armenia Szczepan Sadurski

Szczepan Sadurski w Armenii

Był specjalnym gościem międzynarodowego festiwalu Sunny Dragon, w stolicy Armenii

W dniach 6-10 kwietnia 2013 r. polski karykaturzysta Szczepan Sadurski gościł w Erywaniu, gdzie przyleciał na zaproszenie Stowarzyszenia Karykaturzystów Armenii i Związku Artystów Armenii. Wraz ze znanym karykaturzystą rosyjskim Michaiłem Zlatkowskim był specjalnym gościem (guest of honour) pierwszej edycji międzynarodowego konkursu rysunku satyrycznego Sunny Dragon (Słoneczny Smok).

Sadurski uczestniczył w ceremonii zamknięcia wystawy pokonkursowej (która miała miejsce w sali wystawowej Związku Artystów Armenii w centrum Erywania), połączonej z uroczystym wręczeniem nagród. Na tej wystawie było prezentowanych także kilka jego rysunków. Poza tym uczestniczył w szeregu interesujących spotkań oraz poznał najciekawsze miejsca Erywania.

Szczepan Sadurski, który jest też przewodniczącym Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party), przekonywał do idei tej międzynarodowej organizacji (w Armenii za sprawą rysownika Arsena Gevorgyana legitymacje PDH dotychczas otrzymało blisko 70 osób) oraz postawił w Erywaniu (m.in. pod siedzibą parlamentu) wesoły wieżowiec.

Koszty organizacyjne przelotów i pobytu pokryło Ministerstwo Kultury Armenii.
2013-04-13

Na zdjęciu karykaturzyści: Szczepan Sadurski (Polska), Arsen Gevorgyan (Armenia), Mikhail Zlatkovsky (Rosja)

Sadurski w gazecie armeńskiej

Armeński dziennik AZG podsumował niedawny pobyt Szczepana Sadurskiego w Armenii

15 kwietnia (poniedziałek) w dzienniku AZG oraz na jego stronie internetowej ukazał się tekst Ingi Petrossian związany z niedawną wizytą Szczepana Sadurskiego na międzynarodowym festiwalu satyry w Erywaniu. Podczas tego pobytu Sadurski odwiedził redakcję, która mieści się w Erywaniu. Poniżej fragment tekstu, po przetłumaczeniu na język polski.

•  •  •
Satyryk i dziennikarz Szczepan Sadurski był honorowym gościem zorganizowanego po raz pierwszy festiwalu, w którym uczestniczyli karykaturzyści z 60. krajów. Przed kryzysem na rynku prasowym w Polsce był wydawcą pięciu czasopism z humorem, a obecnie ukazuje się tylko jedno: Super Dowcipy. Podczas rozmowy z Szczepan Sadurski powiedział, że w Polsce stworzył Partię Dobrego Humoru (Good Humor Party), która liczy 3 tysiące członków w Polsce i innych krajach. Przed przyjazdem do Armenii, w której Sadurski jest po raz pierwszy, miał już kontakty z satyrykami armeńskimi. Ma dobrą opinię na temat festiwalu i ma nadzieję, że przyjedzie tu ponownie. (…)

Wieżowce z papieru
Szczepan Sadurski oferuje legitymacje członkowskie Partii Dobrego Humoru dla osób, które ściągną ze strony internetowej, a następnie postawią przez chwilę mały, wesoły wieżowiec. Pomysł narodził się w Stanach Zjednoczonych, gdzie Sadurski był z wizytą i postawił najmniejszy wieżowiec Nowego Jorku. Po powrocie do Polski pomyślał, że takie wieżowce można stawiać oraz fotografować także w innych krajach. Obecnie „wieżowców” jest 30 – w Wielkiej Brytanii, Polsce, Indiach i innych krajach. Teraz taki wieżowiec Szczepan Sadurski postawił i sfotografował także w Erywaniu. Stanął on przy muzeum rękopisów, Ratuszu, Parlamencie i innych gmachach, gdyż rok 2013 jest Międzynarodowym Rokiem Wieżowców Partii Dobrego Humoru.
2013-04-17

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email