Artykuły dla niemowląt, o których warto pamiętać

artykuły dla niemowląt

Gdy kompletuje się wyprawkę dla małego człowieczka, zwykle kupuje się liczne akcesoria dla niemowląt – od ubranek, przez pieluszki, aż po grzechotki, nie wspominając o wózku, czy łóżeczku. Łatwo przy tym zapomnieć o kilku przydatnych drobiazgach, które również powinny zostać uwzględnione w tego typu sytuacji, a które zapewne i tak prędzej czy później trzeba będzie kupić. Lista takich rzeczy jest długa, my poniżej przypominamy o kilku spośród nich

Pojemnik na pieluszki

O pieluszkach pamięta każdy (choć nie wszyscy pamiętają o tym, ze wielorazowe, choć wymagają większego wysiłku od rodziców, są z pewnością przyjaźniejsze dla malucha, niż ich jednorazowe odpowiedniki). Znacznie rzadziej bierze się pod uwagę, że przechowywanie pieluch do prania może wymagać osobnego pojemnika, pozwalającego nie brudzić innych rzeczy przeznaczonych do prania. Ten prosty zakup zdecydowanie pomoże utrzymać porządek wśród brudnych rzeczy.

Mata do przewijania

Skoro już mowa o pieluszkach, przydatna jest także mata do przewijania, która brana ze sobą na spacery może niejednokrotnie znacząco ułatwić życie rodzicom, którym przyszło przewijać dziecko gdzieś na mieście. Łatwo o niej zapomnieć, a gdy przyjdzie co do czego, jest niezastąpiona. Co ciekawe, zdarzają się torby do wózków, które niezależnie od normalnego ich użytkowania, można rozłożyć właśnie do formy maty do przewijania.

Torba do wózka

Wspomnieliśmy o torbach. Nie wszystkie są rozkładane, jednak każda z nich potrafi ułatwić życie mamom. W porównaniu ze zwykłymi, nawet całkiem dużymi, torebkami i torbami, torby do wózków stworzono z myślą o tym, aby łatwo je było zawiesić na rączce wózka. Co więcej, cechuje je dużo łatwiejsze utrzymanie porządku w środku. Tym samym łatwo w nich znaleźć wszelkie niezbędne w danej chwili akcesoria dla niemowląt.

Ochraniacze na meble

Plastikowe, zaokrąglone elementy będące nakładkami na meble, mogą bardzo pomóc w ochronie dziecka przed obtłuczeniem się o krawędzie i kanty szafek – w szczególności ich narożniki. Jeśli do tego dodać blokady uniemożliwiające przypadkowe otwarcie szafek i szuflad, można ustrzec maleństwo przed drobnymi urazami, a jednocześnie zabezpieczyć wiele rzeczy przed swoim dzieckiem.

Pozytywki z projektorem

O ile o grzechotkach pamięta wielu rodziców, to już nie każdy decyduje się na zakup pozytywek do łóżeczka, o pozytywkach z wbudowaną funkcją projektora nie wspominając. Tymczasem zabawki tego typu pomagają niemowlęciu w rozwoju sensorycznym i pobudzają ciekawość świata. Z tego samego zresztą względu, gdy dziecko trochę podrośnie i będzie już raczkować, można pomyśleć o zakupie maty edukacyjnej, która bezie wspierała naukę niemowlęcia.

Pojemniki na zabawki

Wielu rodziców zna problemy związane z porozrzucanymi wszędzie zabawkami. Oczywiście ten problem dotyczy maluchów, które już samodzielnie raczkują albo wręcz stawiają pierwsze kroki, jednak zapobiec im trudno. Można za to ułatwić sobie życie ze sprzątaniem zabawek, poprzez przygotowaniem specjalnego, przeznaczonego na nie pojemnika i naukę dziecka, by samo też z niego korzystało.

Tekst stworzony wspólnie z Nodik.pl, sklepem dla dzieci oferującym zabawki i akcesoria dla niemowląt.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email