Atrakcje na event: dobry karykaturzysta

karykaturzysta na imprezę atrakcje na event firmowy

Coraz częściej organizatorzy różnego rodzaju eventów i imprez prywatnych wpadają na pomysł zatrudnienia karykaturzysty. Uznają, że uatrakcyjni imprezę, sprawdzi się jaki jej dobra atrakcja. Podpowiadamy, na jakiej imprezie karykaturzysta sprawdza się najlepiej i jakim artystą powinien być, aby wszystkim spodobało się najbardziej

Atrakcja na jaką imprezę?

Dobry karykaturzysta eventowy jest ozdobą w zasadzie każdej imprezy. A jeśli to impreza typu rozrywkowego – to każdej. Bo gdy ktoś przyszedł na imprezę aby mile spędzić czas i bawić się w dobrym nastroju – podoba mu się wszystko, co w tym pomoże.

Oprócz faktu, że do domu wróci się ze swoją dowcipnie narysowaną podobizną – liczy się sam fakt obcowania z wyjątkowym artystą. Zamienienie z nim kilku słów, pozowanie, komentowanie powstającej właśnie karykatury innej osoby. Coś, co sprawi że chwile spędzone z artystą zapamięta się na dłużej. Może nawet na zawsze będą mu się kojarzyć z obrazkiem, który otrzymał.

Dobrze, jeśli karykaturzysta na imprezie jest nie tylko plastykiem – wykonawcą obrazków. Ma być w dobrym nastroju, rozweselać innych, żartować, odpowiadać na pytania, gdy trzeba opowiedzieć anegdotę. Jest szefem swojego „stanowiska” i panuje nad tym, co wokół niego się dzieje.

karykatury na żywo wesele karykaturzysta event atrakcje
Jedna, dwie, a może więcej osób na planszy? O to też warto pytać, bo nie każdy karykaturzysta jest do tego chętny

Dobra zabawa czy smutek?

A jaki karykaturzysta pod względem artystycznym najlepiej sprawdzi się na imprezie? Cóż, talent to podstawa. Ma być dobry artystycznie, jego dzieła mają się podobać i wzbudzać radość. Do tego duże doświadczenie (lata pracy) i wszystko, co się z tym wiąże. I niezwykle ważne sprawa: karykaturzysta nie może spowodować, że uczestnicy imprezy będą się gorzej bawić z nim niż bez niego. Długie, kilkunastominutowe pozowanie w skupieniu, podczas gdy obok czeka kilkanaście osób w kolejce – to nie powinno się przytrafić. Takie coś powoduje, że to już nie jest miła, rozrywkowa impreza. Taki karykaturzysta powoduje, że ludzie nie będą się dobrze bawić, a karykaturę (oraz imprezę) będą głównie wspominać jako udrękę, niemiłe wspomnienie.

Wykonanie każdej kolejnej karykatury ma trwać jak najkrócej, aby uczestnik imprezy z uśmiechem na ustach jak najszybciej powrócił do zabawy, do trwającej imprezy.

Wiele osób wciąż obawia się, że karykaturzysta eventowy i karykaturzysta uliczny (rysujący przez kwadrans jedną karykaturę), to to samo. Może nawet to powoduje, że niektórzy odrzucają myśl zatrudnienia karykaturzysty na imprezie. Warto więc zapomnieć o sztampowym postrzeganiu zawodu karykaturzysty. Zapomnieć o stylu pracy karykaturzystów ulicznych i poszukać szybko rysującego karykaturzysty eventowego. Takiego, który potrzebuje dwie, trzy, może nawet pięć (nie więcej) minut na zrobienie jednej karykatury.

karykatury na żywo karykaturzysta event imprezy
Zawód karykaturzysty okiem satyryka

Rozrywkowy event

Jak już wiemy, dobry karykaturzysta uatrakcyjni każdą imprezę rozrywkową. A jakiej sprawdza się najbardziej? Na pewno wieczorne, luźne spotkanie z muzyką i drinkami (alkoholem), wśród znajomych (rodziny, kolegów z pracy). Wszelkie imprezy integracyjne, szkolenia, itp – których posumowaniem jest wieczorna impreza rozrywkowa na luzie. A z imprez prywatnych – huczne urodziny w restauracji lub hotelu (np. pięćdziesiąte), rocznica ślubu (np. dwudziesta). I oczywiście wesele, ale to już nieco inny rodzaj imprezy, która ma swoją specyfikę.

Inną specyfikę ma też praca karykaturzysty na targach, konferencjach, itp – czyli na bardziej oficjalnych imprezach branżowych. Jeszcze inną – rysowanie na rodzinnych piknikach firmowych czy akcjach promocyjnych w centrach handlowych. Jeśli karykaturzysta eventowy ma duże doświadczenie i rysuje expressowo, sprawdza się na każdej imprezie.

A jeśli decyzja o zaproszeniu karykaturzysty na imprezę zapadła – warto poświecić nieco czasu na znalezienie najlepszego kandydata. To już zależy od mentalności i doświadczenia decydenta. Każdemu podoba się co innego, każdy zwraca uwagę na inne elementy. Tym niemniej, opisane wyżej informacje na pewno należy brać pod uwagę.

Tekst: Szczepan Sadurski / karykatury.com

Szczepan Sadurski satyryk karykaturzysta

Autor dziesiątek tysięcy karykatur, stworzonych na setkach imprez w Polsce i innych krajach. W Nowym Jorku nazwany „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Także rysownik prasowy, ilustrator książek i podręczników szkolnych.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email