Atrakcja na targi – karykaturzysta

atrakcje na targi karykatury karykaturzysta

Firmy uczestniczące w targach branżowych coraz częściej zapraszają karykaturzystów. Bo wesoły portret to pamiątka na długo, a przy okazji niezła reklama

Aby zwrócić na swoje stoisko targowe uwagę, niektóre firmy próbują prześcigać się w oferowaniu oryginalnych gadżetów i atrakcji. To właśnie oryginalny pomysł często decyduje o tym, że przy tym, a nie innym stoisku targowym, zatrzymuje się na chwilę potencjalny klient. Jednym z oryginalnych pomysłów jest zaproszenie doświadczonego karykaturzysty eventowego, który na stoisku targowym będzie błyskawicznie rysował karykatury portretowe.

Karykatura i marketing

Karykaturzysta może rysować karykatury na kartoniku z nadrukiem. Jest logo firmy, może być też data i nazwa targów. Potem taki zabawny portret będzie oglądany nie tylko przez osobę sportretowaną. Gdy zawiśnie oprawiony na ścianie, może być znakomitą reklamą, bo pod karykaturą jest logo firmy.

Podczas targów wiele osób się spieszy. Wiadomo – trzeba zobaczyć jak najwięcej stoisk, zebrać jak najwięcej ciekawych informacji i ofert. Jeśli firma zdecyduje się zatrudnić karykaturzystę, nie może on być osobą przypadkową. Musi wykonać zabawną karykaturę w bardzo krótkim czasie, a nie każdy karykaturzysta to potrafi. Jak wiemy, typowy uczestnik targów nie ma czasu. Pięć minut uczestnika targów przy jednym stoisku, to dla niego zbyt wiele czasu. Ale skusi się i usiądzie na chwilę przed karykaturzystą gdy dowie się, że za dwie minuty dostanie swoją karykaturę, w dodatku wykonaną przez znanego autora. Takiego, którego prace i nazwisko zna np. z prasy ogólnopolskiej czy nawet z telewizji.

Czy karykatura dla każdego?

Nie warto oferować karykatury wszystkim osobom, przechodzącym obok stoiska targowego. Lepiej, aby karykaturę otrzymała osoba nieprzypadkowa. Klient firmy, osoba która coś u nas zamówi, potencjalny klient lub ktoś, na kim naszej firmie zależy. Taka osoba powinna wiedzieć, że karykatura, to dla niej wyróżnienie i miły prezent od konkretnej firmy z targów.

Niektórzy chcą jednak, żeby karykaturzysta rysował wszystkich jak leci, każdego kto ma na ochotę (np. 20-osobową wycieczkę szkolną która akurat pojawiła się w pobliżu). Z praktycznego punktu widzenia to nie jest dobry pomysł. Karykaturzysta się natrudzi, a przypadkowa osoba dostanie karykaturę nie dlatego, że zapamięta firmę czy produkt, ale dlatego bo przechodziła obok stoiska targowego firmy. Może za chwilę zapomni o karykaturze, podobnie jak o dziesiątkach folderów z targów. Po stu wykonanych portretach karykaturzysta będzie zmęczony, więc możliwe że gdy siądzie przed nim wyjątkowy gość stoiska targowego, może nie dostać już tak udanej karykatury, jak byśmy chcieli.

Po co karykaturzysta na targach?

Karykaturzystę możesz zatrudnić na określoną liczbę godzin lub na cały dzień targowy. Albo na cały okres targów – dwa lub trzy dni. Obawiasz się, że w pobliżu miejscowości, w której organizowane są targi nie ma odpowiedniego karykaturzysty? Nie szkodzi, przecież możesz zatrudnić jednego z najlepszych karykaturzystów eventowych odwiedzających co kilka dni imprezy w całej Polsce. Dla którego rysowanie karykatur i ciągłe podróżowanie po kraju, to codzienność. Na pewno to lepszy pomysł niż poszukiwanie tanich amatorów lub plastyków trudniących się wieloma dziadzinami sztuki, w tym od czasu do czasu rysowaniem karykatur.

Warto zapamiętać, że karykatura ma potem pracować na Twoją firmę. Wykonana nieudolnie przez przypadkowego autora, na pewno nie będzie dobrą reklamą firmy.

> Usługi rysowania karykatur na targach (i na innych imprezach) od lat oferuje popularny serwis Karykatury.com. Więcej informacji znajdziesz tutaj: karykaturzysta na targach

Targi branżowe – przykłady:
– targi medyczne
– targi turystyczne
– targi weterynaryjne
– targi farmaceutyczne
– targi okulistyczne
– targi budowlane
– targi odzieżowe
– targi pracy
– targi mieszkaniowe
– targi rolnicze
– targi ślubne
– targi kosmetyczne
– targi książki
– targi edukacyjne…

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email