Biznes i firmy – ciekawostki

biznes firmy ciekawostki

• Początkowo McDonald’s sprzedawał hot dogi. Dopiero potem zaczął sprzedawać hamburgery.

• Przeciętny pracownik biurowy dziennie otrzymuje 121 e-maili. Pisanie i odbieranie poczty elektronicznej zajmuje mu 28 procent czasu pracy.

Papierowe pieniądze, którymi na co dzień się posługujemy, mają wartość zaledwie 8. procent waluty na świecie. Cała reszta to pieniądze wirtualne służące do wzajemnego rozliczania się poprzez system banków. Czyli 92 procenty wszystkich pieniędzy świata figuruje w bankach wyłącznie jako liczby.

Pizza Hut dostarczyła swoją pizzę do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej znajdującej się na orbicie Ziemi. Koszt dostawy wyniósł ponad milion dolarów.

• Król Harald Sinozęby który zjednoczył Danię i Norwegię w jedno państwo, miał swój przydomek od sczerniałego zęba znajdującego się w jego szczęce. Zainspirowało to Szwedów z firmy Ericsson, którzy kilka wieków później technologię przesyłania danych nazwali: bluetooth (dosłownie: niebieski ząb).

• Amerykanin Cornelius Vanderblint został najbogatszym człowiekiem Ameryki, dzięki firmom zajmującym się transportem morskim i kolejowym. Gdy umierał w 1877 r., jego majątek przewyższał cały majątek Stanów Zjednoczonych.

• Firma Samsung wypracowuje 20 procent PKB Korei Południowej.

• Słynny alkoholowy napój Campari swoją nazwę wziął od nazwiska Gaspare Campari, najlepszego barmana w Turynie (ten tytuł uzyskał mając zaledwie 14 lat). W 1860 roku założył firmę Gruppo Campari. Trunek składa się z ponad 60 różnych składników, oczywiście pilnie strzeżonych przez firmę.

• Co ósmy Amerykanin pracuje w McDonald’s.

• John Jacob Schweppe (1740-1821) jako pierwszy stworzył maszynę, która nasyca napoje dwutlenkiem węgla. Od tego czasu zaczęto produkować napoje gazowane. Od jego nazwiska pochodzi marka napoju Schweppes, która powstała w 1783 roku.

• Największym sprzedawcą zabawek na świecie jest… McDonald’s.

Na Litwie nie można zarejestrować firmy, w której są litery: x,w i q. Nazwy firm musi wcześniej zaaprobować VLKK czyli Państwowa Komisja Języka Litewskiego.

Ciekawostki: Sadurski.com, na podstawie informacji z mediów

Przeczytaj też:
> Skąd wzięły się słowa: szympans, hejnał, awokado, hamburger, pingwin, prysznic…

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email