Wesoły Wieżowiec odwiedził Brunei

Brunei sułtanat Borneo podróże wycieczki

Pomiędzy krótszymi i dłuższymi podróżami Wesołego Wieżowca z papieru (przenośnej siedziby Partii Dobrego Humoru) są także bardzo krótkie odwiedziny w kolejnym miejscu świata. Jeśli tylko ktoś chce, można wykorzystać chwilowe lądowanie pomiędzy dwoma punktami długiej podróży lotniczej i zrobić kilka zdjęć. Oto jeden z takich przykładów.

Samolot którym podróżowali Ola i Leo Kupis (mieszkańcy Nowej Zelandii) wylądował na lotnisku w Brunei. Czasu było niewiele, zmęczenie, środek nocy, żadnych szans na jakąkolwiek wycieczkę poza lotnisko. A ponieważ mieli ze sobą Wesołego Wieżowca, zrobili Wesołemu Wieżowcowi kilka zdjęć na lotnisku. W miejscach nie budzących wątpliwości, gdzie te zdjęcia zostały zrobione.

Jeśli podróżujesz czasem po świecie, zabierz ze sobą Wesołego Wieżowca i zrób zdjęcia, najlepiej w znanych destynacjach turystycznych czyli znanych miejscach. Albo w innych miejscach, choćby na lotnisku. Włącz się do międzynarodowej zabawy i zostań członkiem Partii Dobrego Humoru czyli Good Humor Party.

Brunei wpisujemy na wieżowcową mapę świata pod numerem 566.

Brunei sułtanat Borneo podróże wycieczki

Takie pamiątki można kupić na lotnisku w Brunei

Brunei, to jedno z najmniejszych państw na świecie. Leży w Azji Południowo-Wschodniej, na północnym wybrzeżu wyspy Borneo. Graniczy z Malezją. Na powierzchni 5765 km kwadratowych mieszka tu ponad 400 tys. osób. Brunei to sułtanat czyli monarchą i najważniejszą osobą w państwie jest sułtan. 3/4 mieszkańców wyznaje islam. Mamy nadzieję, że w przyszłości Wesoły Wieżowiec odwiedzi tu nie tylko lotnisko.

• • •
Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper), to symbol wymyślonej w Polsce międzynarodowej organizacji o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) i jej przenośna „siedziba”. Projekt artystyczny prezesa partii, satyryka Szczepana Sadurskiego będący m.in. parodią mody na selfie, wystartował w Nowym Jorku, w październiku 2012 r. W ciągu czterech kolejnych lat Wesoły Wieżowiec odwiedził ponad 500 miejsc, w kilkudziesięciu krajach, na wszystkich kontynentach. Do zabawy może włączyć się każdy, ścigając z Internetu plik do wydrukowania, wycinając i sklejając, a potem fotografując Wesołego Wieżowca w kolejnych ciekawych miejscach. W nagrodę – przesłana pocztą legitymacja Partii Dobrego Humoru. Patronem medialnym akcji jest Sadurski.com, pisały o niej media z różnych krajów.

Zobacz też:
> Sułtanat Omanu ciekawostki
> Singapur ciekawostki
> Bangkok Tajlandia

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email