Wesoły Wieżowiec odwiedził Brunei

Brunei sułtanat Borneo podróże wycieczki

Pomiędzy krótszymi i dłuższymi podróżami Wesołego Wieżowca z papieru (przenośnej siedziby Partii Dobrego Humoru) są także bardzo krótkie odwiedziny w kolejnym miejscu świata. Jeśli tylko ktoś chce, można wykorzystać chwilowe lądowanie pomiędzy dwoma punktami długiej podróży lotniczej i zrobić kilka zdjęć. Oto jeden z takich przykładów.

Samolot którym podróżowali Ola i Leo Kupis (mieszkańcy Nowej Zelandii) wylądował na lotnisku w Brunei. Czasu było niewiele, zmęczenie, środek nocy, żadnych szans na jakąkolwiek wycieczkę poza lotnisko. A ponieważ mieli ze sobą Wesołego Wieżowca, zrobili Wesołemu Wieżowcowi kilka zdjęć na lotnisku. W miejscach nie budzących wątpliwości, gdzie te zdjęcia zostały zrobione.

Jeśli podróżujesz czasem po świecie, zabierz ze sobą Wesołego Wieżowca i zrób zdjęcia, najlepiej w znanych destynacjach turystycznych czyli znanych miejscach. Albo w innych miejscach, choćby na lotnisku. Włącz się do międzynarodowej zabawy i zostań członkiem Partii Dobrego Humoru czyli Good Humor Party.

Brunei wpisujemy na wieżowcową mapę świata pod numerem 566.

Brunei sułtanat Borneo podróże wycieczki

Takie pamiątki można kupić na lotnisku w Brunei

Brunei, to jedno z najmniejszych państw na świecie. Leży w Azji Południowo-Wschodniej, na północnym wybrzeżu wyspy Borneo. Graniczy z Malezją. Na powierzchni 5765 km kwadratowych mieszka tu ponad 400 tys. osób. Brunei to sułtanat czyli monarchą i najważniejszą osobą w państwie jest sułtan. 3/4 mieszkańców wyznaje islam. Mamy nadzieję, że w przyszłości Wesoły Wieżowiec odwiedzi tu nie tylko lotnisko.

• • •
Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper), to symbol wymyślonej w Polsce międzynarodowej organizacji o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) i jej przenośna „siedziba”. Projekt artystyczny prezesa partii, satyryka Szczepana Sadurskiego będący m.in. parodią mody na selfie, wystartował w Nowym Jorku, w październiku 2012 r. W ciągu czterech kolejnych lat Wesoły Wieżowiec odwiedził ponad 500 miejsc, w kilkudziesięciu krajach, na wszystkich kontynentach. Do zabawy może włączyć się każdy, ścigając z Internetu plik do wydrukowania, wycinając i sklejając, a potem fotografując Wesołego Wieżowca w kolejnych ciekawych miejscach. W nagrodę – przesłana pocztą legitymacja Partii Dobrego Humoru. Patronem medialnym akcji jest Sadurski.com, pisały o niej media z różnych krajów.

 

Spodobało się? UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on VKEmail this to someone