Chorwacja z dziećmi. Jak przygotować się do podróży?

Chorwacja wczasy z dziećmi wakacje dzieci

Polacy pokochali wyjazdy do Chorwacji. To świetne miejsce dla osób spragnionych słońca, pięknych widoków, czystego morza, bałkańskich klimatów oraz rodzinnego wypoczynku. Co roku wybiera się tam ponad pół miliona Polaków, bo jest to kraj bezpieczny dla rodzin z dziećmi.

Wyjazd do Chorwacji łatwo jest zorganizować na tzw. własną rękę, to znaczy zarezerwować zakwaterowanie na sprawdzonym portalu i dojechać na miejsce własnym samochodem. Warto sprawdzić ofertę noclegów w Chorwacji w Interhome, bo to bezpiecznie biuro istniejące długo na rynku turystycznym. Mając już potwierdzenie rezerwacji apartamentu lub domu w kieszeni trzeba zająć się kolejnymi formalnościami. Przede wszystkim trzeba upewnić się, że wszyscy uczestnicy planowanej wyprawy mają niezbędne dokumenty tożsamości. Tak, nawet najmłodsi muszą mieć wyrobiony dowód lub paszport, aby móc podróżować za granicę. Warto pomyśleć o tym wcześniej, ponieważ w sezonie około wakacyjnym wyrobienie takich dokumentów będzie trwało dłużej. Kolejną sprawą jest kwestia ubezpieczeń. Warto zainteresować się kartą EKUZ, która upoważnia do skorzystania z niezbędnych świadczeń zdrowotnych za granicą na koszt NFZ. Dla dzieci zgłoszonych do ubezpieczenia jako członkowie rodziny taka karta ważna jest 5 lat, dlatego o nią też warto zawnioskować wcześniej i nie zostawiać takich formalności na ostatnią chwilę. Podróżując z dziećmi warto jest jednak zadbać o dodatkowe ubezpieczenie, na przykład obejmujące wyższą stawkę za OC.

Autem z pociechami do Chorwacji?

Tak, jak najbardziej. Chorwacja to miejsce, do którego można wybrać się samochodem z całą rodziną. Taka forma transportu jest najbardziej popularna dla rodzin z dziećmi – mobilność pozwala na większą swobodę, możliwość zwiedzania oraz wygodę podróżowania. Przejazd przez Chorwację to uczta dla oczu, zwłaszcza jak wybierzemy przejazd wzdłuż wybrzeża, świetnie przygotowana infrastruktura dla turystów i liczne tunele jeszcze bardziej uatrakcyjniają naszą podróż. Jadąc z dziećmi warto się do niej dobrze przygotować. Wyprawa autem to świetne rozwiązanie dla rodzin, które często zabierają dużo „niezbędnych” rzeczy dla swoich pociech i nie muszą się obawiać, że ich bagaż będzie miał dopłatę lotniskową. Musimy pamiętać, że samochodowa wyprawa z dziećmi będzie dość długa – od 12 do 17 godzin. Jest to uzależnione oczywiście od punktu, z którego startujemy i do którego zmierzamy oraz od sytuacji drogowej. Niestety w szczycie sezonu wakacyjnego trzeba się liczyć ze sporym ruchem na drogach oraz z korkami. Jeśli podróżujemy z małymi dziećmi to na pierwszy raz warto rozważyć jako punkt docelowy pobyt na Istrii. To północna część Chorwacji – naprawdę bardzo malownicza a apartamenty wakacyjne na Istrii są świetnie przygotowane na rodzinne wakacje.

Co powinniśmy zabrać w podróż z dziećmi do Chorwacji, żeby nie była ona udręką?

Oczywiście zależy to od wieku naszych latorośli, jednak zawsze są rzeczy niezbędne i takie które powinniśmy mieć zawsze przy sobie wybierając podróż do Chorwacji.

Niezbędne będą:
• chusteczki higieniczne,
• chusteczki nawilżane,
• środki zapobiegające chorobie lokomocyjnej,
• środki przeciwbólowe,
• ręczniki papierowe,
• plastikowe lub papierowe kubeczki, talerzyki i sztućce, by po drodze urządzić rodzinny piknik, a jednocześnie zrobić przerwę w podróży,
• kocyk i ulubiona poduszka,
• zestaw słuchawek do oglądania bajek,
• gry, książeczki, kolorowanki, kredki,
• zestaw ubrań na zmianę,
• smaczne i zdrowe przekąski,
• kanapki,
• woda!

Tak przygotowany zestaw rzeczy dla naszych pociech pozwoli nam pokonać w 1 dzień odległość około 1300 km oczywiście pamiętając o rodzinnym pikniku zatrzymując się przynajmniej na jedną długą przerwę.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email