Media ciekawostki

media lokalne ciekawostki prasa lokalna telewizja

• USA, rok 1974. Dziennikarski żart powielony w telewizji państwowej, jakoby w Kongresie USA zaczęło brakować papieru toaletowego, spowodował panikę w USA. Amerykanie zaczęli wykupować papier toaletowy ze sklepów, cena rolki szybko wzrosła z 30 centów do prawie dolara i zaczęto nim handlować na czarnym rynku. To co się wtedy działo przez cztery miesiące, nazwano „Wielkim Kryzysem Papieru Toaletowego 1974”.

• Milion dolarów przekazał rząd USA dla uniwersytetu w stanie Indiana. To kwota na badanie… memów internetowych.

Serbia. Podczas telewizyjnej transmisji losowania gry liczbowej LOTO, na ekranie pojawiła się liczba 21, a w chwilę później wylosowano kulę z numerem 21. Szef państwowej loterii podał się do dymisji, policja informuje że pracownicy loterii zostaną przesłuchani, z wykorzystaniem elektronicznego wykrywacza kłamstw.

• Wrzesień 2013. Przestaje ukazywać się Gazeta „Lloyd’s List”, brytyjska gazeta o tematyce morskiej. To jedna z najstarszych gazet na świecie; wydawano ją od 1734 roku.

• 150 lat temu gazeta „Harrisburg Patriot-News” skrytykowała prezydenta USA Abrahama Lincolna, nazywając jedno z jego wystąpień „głupią gadaniną”. Niedawno gazeta przeprosiła prezydenta, przyznając że ówcześni redaktorzy dokonali „rażąco błędnej oceny”. (listopad 2013)

Ciekawostki: Sadurski.com na podstawie informacji z mediów

Zobacz też: 
> Historia ciekawostki
> Kosmos ciekawostki
> Tatuaże ciekawostki 

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email