Content marketing i platforma Whitepress

content marketing whitepress

Kluczowe działania, których celem jest promocja produktów i usług w Internecie, są związane z content marketingiem. Niewtajemniczonym spieszę wyjaśnić: content marketing polega na pozyskiwaniu klientów oraz budowaniu trwałej z nimi relacji poprzez publikację atrakcyjnych pod względem merytorycznym, jak i jakościowym treści. Ciekawe i użyteczne artykuły mają na celu pobudzić zainteresowanej określonej grupy odbiorców, dostarczają cennej dla nich wiedzy, a jeśli są naprawdę wartościowe merytorycznie – stawiają autora tekstów w roli eksperta w danej dziedzinie.

Dlaczego warto zainteresować się content marketingiem? Przede wszystkim ze względu na jego skuteczność. Dobrze przeprowadzone kampanie content marketingowe mają działanie wielokierunkowe:

– Podnoszą pozycje strony w organicznych wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych.
– Ściągają dobrze stargetowany ruch na stronę internetową.
– Wzbudzają zainteresowanie potencjalnych klientów.

Korzyści wynikające z takich działań wydają się więc niepodważalne.

Co powinieneś wiedzieć o content marketingu?

Działania content marketingowe, w odróżnieniu od tradycyjnych form marketingu polegających na jednostronnym przekazie reklamowym, mają na celu zaangażowanie odbiorców, wchodzenie z nimi w interakcje i budowanie długofalowych relacji.

Content marketing w znacznym stopniu powiązany jest z marketingiem wirusowym, którego celem jest samodzielne rozpowszechnianie ciekawych i wartościowych treści przez internautów. Firmy zainteresowane promocją w sieci muszą więc tworzyć na tyle interesujący dla odbiorców przekaz, by ci zechcieli przesłać go swoim znajomym, znajomi kolejnym znajomym, a ci znów swoim znajomym.

Niebagatelną rolę w działaniach content marketingowych odgrywają social media. Możliwość szybkiego dotarcia do szerokiego grona odbiorców to znak czasu, który trudno tutaj przecenić. Kanały i profile w mediach społecznościowych takich jak Facebook, Youtube, Snapchat, Twitter, Instagram oraz LinkedIn odgrywają ogromną rolę w kampaniach opartych o publikację i rozpowszechnianie treści. Warto pamiętać, że content marketing to nie tylko artykuły na blogach i innych, wartościowych portalach, ale także udostępniane nagrania wideo, poradniki, webinary, podcasty, infografiki, raporty, testy, ebooki – słowem każdy przekaz, który niesie ze sobą wiarygodne i użyteczne informacje z danej dziedziny.

Content markeing i jego narzędzia

Content marketing, jak wiele innych działań promocyjnych i reklamowych, wspierany jest przez rozmaite narzędzia. Najpopularniejszą i największą tego typu platformą w Polsce jest Whitepress. Początkowo stworzony po to, by pośredniczyć pomiędzy reklamodawcami i wydawcami w publikacji artykułów eksperckich, dziś oferuje znacznie szerszy zakres usług.

Dla kogo przeznaczona jest platforma Whitepress? Doskonale sprawdzi w przypadku każdej osoby, zainteresowanej promocją produktów, usług lub strony internetowej. Korzystają z niej zarówno firmy samodzielnie prowadzące działania marketingowe w sieci, jak i agencje interaktywne, domy mediowe oraz seowcy, zainteresowani wzrostem pozycji stron www w wyszukiwarkach internetowych. Szeroki zakres usług oferowanych przez platformę odpowiada na potrzeby wielu osób oraz firm zainteresowanych nie tylko content marketingiem, ale także influencer marketingiem i wirtualnym biurem prasowym. Współpraca z platformą odbywa się w sposób zautomatyzowany, a reklamodawcy kontaktują się z wydawcami za jej pomocą. Obszerna baza blogów i portali gotowych do publikacji treści oraz zaawansowana wyszukiwarka, która umożliwia filtrowanie tych stron to niewątpliwe atuty platformy.

Czy warto z niej skorzystać? Jeśli przymierzasz się do prowadzenia działań content marketingowych w sieci, do zdecydowanie warto ją wypróbować. Whitepress większość prac związanych z wyszukiwaniem wartościowych stron do publikacji oraz ich weryfikacją bierze wtedy na siebie. Po stronie reklamodawcy pozostaje określenie własnych oczekiwań względem strony, na której zamieszczona zostanie publikacja oraz wyszukanie takiej strony w Whitepressie.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.blog.gdaq.pl/2017/07/whitepress-zrodlo-dobrej-jakosci-linkow-i-nie-tylko

Zobacz też:

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email