Popularne, darmowe gry, które uruchomisz na każdym sprzęcie

darmowe gry komputerowe

Gracze, którzy nie dysponują najwyższej jakości sprzętem, mają w dzisiejszych czasach dosyć ciężko i siłą rzeczy omija ich zdecydowana większość premier. Nie jest to najprzyjemniejszy stan rzeczy, zwłaszcza kiedy gracz rzeczywiście interesuje się branżą i chciałby być na bieżąco z tematem gier

Darmowe gry w sieci to przede wszystkim klasyki, które po kilkunastu latach twórcy zdecydowali się udostępnić za darmo. Także gry typu free-to-play, które są niemal zawsze tytułami sieciowymi i niejednokrotnie zdają się dorównywać wizualnie i pod względem wymagań tytuły z najwyższej półki. Nie oznacza to jednak, że wszystkie te gry są zarezerwowane wyłącznie dla posiadaczy wydajnych i mocnych maszyn. Wręcz przeciwnie, na rynku jest wiele szalenie popularnych gier, które mogą się pochwalić stosunkowo niewielkimi wymaganiami sprzętowymi i olbrzymią bazą fanów.

najlepsze gry komputerowe
Darmowe gry komputerowe też są niezłe

Valve

Prym w budowaniu tego typu produkcji i społeczności wiedzie Valve. Firma ta ma kilka tytułów w swojej kolekcji, które są przeznaczone dla wielu graczy i w zasadzie wszystkie od dawna działają już w module całkowicie darmowym, z możliwością dokonywania mikropłatności.

Największym hitem Valve pozostaje Counter-Strike: Global Offensive, który wymagania sprzętowe ma niewygórowane i w zasadzie od dobrych kilku lat nie spada z czołówki najpopularniejszych gier na Steamie. Na rozgrywkę nie trzeba czekać długo, a przyznać też trzeba, że „CS” stworzył sobie świetną, zżytą i odrobinę specyficzną społeczność, w której bez cienia wątpliwości będziemy mogli znaleźć kilku dobrych znajomych.

Inną grą tej samej firmy jest natomiast Team Fortress 2 – gra o kilka lat starsza od Counter-Strike’a, która również cieszy się wielką renomą i popularnością. Grafika przywodząca na myśl wesołe animacje, szalone tempo rozgrywki, świetne poczucie humoru i społeczność, która jest bardzo lojalna wobec tej gry i ani myśli o opuszczeniu jej.

Ostatnim z tytułów sieciowych od Valve jest Dota 2. Główny konkurent popularnego League of Legends słynie przede wszystkim z tego, że jest jego bardziej złożoną i satysfakcjonującą wersją. Próg wejścia do tej gry jest dosyć wysoki i będziemy musieli poświęcić kilka dobrych godzin na oswojenie się ze wszystkimi mechanikami, ale nie bez powodu większość graczy, kiedy już połknie bakcyla, może się pochwalić tysiącami godzin spędzonymi w tej grze.

Riot Games

Ciekawe propozycje w ostatnim czasie ma również Riot Games. League of Legends jest już klasą samą w sobie – gra posiada bardzo skromne wymagania sprzętowe i cieszy się ogromną popularnością. Jest duzą szansa na to, że w gronie naszych znajomych znajdziesz osobę, która w „LoL” regularnie sobie pogrywa.

Riot Games szykuje się obecnie do premiery Valorant. To odpowiedź na Counter-Strike’a: Global Offensive. Żelaznym fundamentem promocji tej gry jest zaznaczenie, że powinna ona działać płynnie nawet na najgorszych sprzętach, co może nastrajać wyłącznie optymistycznie graczy, którzy chcieliby stać się częścią nowej społeczności skupionej wokół tej znakomitej gry.

Darmowe gry: Sadurski.com

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email