Diabeł w katedrze w Chester

diabeł katedra Chester Anglia

Dron odkrył tajemniczą postać, która przez 10 wieków ukrywała się przed ludzkim wzrokiem

Do sensacyjnego odkrycia doszło podczas lotu drona, badającego wnętrze katedry w brytyjskim mieście Chester. Obok jednego z otworów okiennych, na wysokości niedostępnej dla oczu osób znajdujących się w tej katolickiej świątyni, dron odkrył i zarejestrował niewielką kamienną postać, przedstawiającą diabła. Przez tysiąc lat czyli od chwili wzniesienia katedry nikt nie wiedział, że figura istnieje.

Jak poinformowały media, w chwili zarejestrowania diabła przez kamerę umieszczoną na dronie, doszło do niewytłumaczalnych zjawisk. Dron nagle zaczął spadać, a podczas próby odczytu zarejestrowanego obrazu z kamery okazało się, że postać diabła została cyfrowo zniekształcona.

Od stuleci w Chester istniała legenda, jakoby podczas budowy jeden z księży doznał wizji. Zobaczył szatana, który patrzył na niego z okna katedry. Zaraz potem zlecono murarzowi, aby obok okna stworzył małą postać diabła zakutego w kajdany. Miało to spowodować, aby w przyszłości wizje czarta nie wracały. Dopiero w 2015 roku okazało się, że legenda ma sporo wspólnego z rzeczywistością.

Na ilustracji: tajemniczy diabeł z Chester, ukrywający się w katedrze przez 1.000 lat  
fragment skrina artykułu z express.co.uk

Informacja na Sadurski.com od grudnia 2015 r.

Słowniczek

Diabeł – w judaizmie i chrześcijaństwie ogólna nazwa złych, upadłych aniołów; inne określenia: szatan, demon.

Szatan – w chrześcijaństwie, judaizmie i islamie jest to jeden z aniołów, który zbuntował się przeciwko Bogu i pociągnął do buntu inne anioły, główny sprawca zła na świecie. Niekiedy bywa utożsamiany z Lucyferem lub Belzebubem. Najczęściej uważany jest za najwyższego rangą demona, przywódcę wszystkich złych duchów.

Lucyfer – we współczesnej oraz późnośredniowiecznej myśli chrześcijańskiej jeden z upadłych aniołów.

Czart – w wierzeniach Słowian demon zła, znany głównie u plemion ruskich, zastąpił starosłowiańskiego biesa. W gwarze ludowej nazywany kusym, a w wierzeniach chrześcijańskich diabłem.

Bies – w przedchrześcijańskich wierzeniach Słowian personifikacja bliżej nieokreślonego złego ducha, demona zła.

Chester – miasto w północno-zachodniej Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, nad rzeką Dee. Ma ponad 100 tys. mieszkańców.

Katedra w Chester (Chester Cathedral – katedra diecezji Chester Kościoła Anglii.
(Na podstawie Wikipedii)

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email