Dzień Bezpiecznego Internetu – pamiętaj o zagrożeniach w sieci

dzień bezpiecznego internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu powstał w wyniku decyzji Unii Europejskiej w 2004 roku. O ile pierwotnie obchodzony był wyłącznie w Europie, akcje z okazji DBI z czasem zaczęły pojawiać się na całym świecie.

Głównym założeniem tej inicjatywy było zachęcenie do działań, mających przyczynić się do stworzenia bezpiecznego dostępu do sieci dla dzieci i młodzieży oraz poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli. Oczywiście w ostatnich latach zagrożenia w Internecie zmieniły się wraz z postępem technologicznym. Jednak niektóre sieciowe pułapki pozostają niezmienne – jak wystrzegać się utraty ważnych danych i pieniędzy?

Zachowaj ostrożność względem nieznanych stron

Jedną z najpopularniejszych metod na wyłudzenia rozmaitych loginów i haseł jest tzw. phishing. Metoda ta polega na wyświetleniu użytkownikowi fałszywej strony logowania, która nie przekierowywała internauty „w głąb” właściwego serwisu, lecz przekazywała wpisane informacje wprost do hackera. Łupem cyfrowych przestępców padały m.in. konta z najpopularniejszych portali społecznościowych czy gier sieciowych, o zagrożeniach związanych z kontami bankowymi nie wspominając.

Zagrożenie phishingiem jest obecnie nieco mniejsze. Tendencja ta jest w dużej mierze zasługą poszerzonych funkcjonalności najpopularniejszych przeglądarek internetowych, które zbierają informacje na temat podejrzanych stron internetowych. Dużą rolę odegrało również stopniowe wdrożenie kolejnych zabezpieczeń, takich jak certyfikaty SSL, które za pomocą jednego kliknięcia weryfikują autentyczność danego portalu.

TaktoFinanse.pl – Szybkie Pożyczki Online Na Raty

Nie powinno się jednak zapominać, że pieniądze w Internecie można stracić bez pomocy hackerów. Kilka dni temu polskimi internautami wstrząsnął przypadek e-sklepu z elektroniką, oferującą sprzęty w cenie stanowiącej 80% rynkowej. Sklep wykorzystał prawne niejasności, aby „wynajmować” urządzenia konsumentom, dzięki czemu nie musiał on uiszczać podatku VAT. Obecnie działalność ta jest zawieszona przez Urząd Skarbowy – szacuje się, że około 2000 osób pozostało bez pieniędzy i nabytego towaru.

Bezpieczeństwo zaczyna się od Ciebie

Przy rosnącym postępie technologii najsłabszym ogniwem systemu informatycznego niemal zawsze jest człowiek. Nieroztropne pobranie pliku z wątpliwego źródła czy zaakceptowanie regulaminu o niejasnych zapisach to czynności, które w prosty sposób doprowadzić mogą do dużych problemów. Należy jednak pamiętać, że obowiązek zachowania bezpieczeństwa spoczywa po obu stronach – internauty oraz portalu.

Firma TAKTO Finanse, której flagowym produktem jest kredyt pozabankowy, dokłada wszelkich starań, aby zapewnić swoim Klientom bezpieczeństwo – zarówno pod względem systemu informatycznego, jak i klarownych zapisów samych umowy. Decydując się na kredyt pozabankowy od TAKTO Finanse, wybierasz przedsiębiorstwo zrzeszone w ramach Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, które podlega pod wszystkie zapisy, wynikające z Ustawy o kredycie konsumenckim. Firma ta należy również do grona firm wyróżnionych tytułem Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy i Certyfikatem Audytu Etycznego. Postaw na firmę TAKTO Finanse i przekonaj się, że kredyt pozabankowy przez Internet może być wygodny i bezpieczny.
 
 Złóż wniosek jeszcze dziś i przekonaj się, że szybka pożyczka online może zostać udzielona szybko i na prostych zasadach.
Znajdziesz nas pod adresem: ul. Szczytnicka 11, 50-382 Wrocław lub na naszej stronie: www.TaktoFinanse.pl
 
Źródło: TaktoFinanse.pl – Szybkie Pożyczki Online Na Raty

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email