Elektryczne Mitsubishi w… Wietnamie

elektryczny Mitsubishi elektryczne

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła zawarcie memorandum z Departamentem Przemysłu i Handlu Ludowego Komitetu Miasta Da Nang (DOIT) i świętowała przekazanie kilku nowych pojazdów elektrycznych (EV) dla miasta Da Nang w Wietnamie

Wydarzenie jest wynikiem zawartego w styczniu porozumienia, na mocy którego Mitsubishi Motors i wietnamskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu zobowiązały się do zbadania, w jaki sposób najskuteczniej w tym kraju promować korzystanie z pojazdów elektrycznych.

W czasie uroczystości MMC przekazało władzom miasta dwa egzemplarze elektrycznego modelu i-MiEV , dwa modele Outlandera PHEV oraz dwie stacje szybkiego ładowania.

Dzięki pojazdom Mitsubishi Motors i DOIT możliwe będą badania, w jaki sposób pojazdy elektryczne przyczyniają się do zmniejszenia emisji CO2, szczególnie w popularnych miejscach turystycznych, takich jak Hoi An w okolicach miasta Da Nang, wpisanych do rejestru zabytków światowego dziedzictwa UNESCO.

Władze Wietnamu szukają sposobów na zmniejszenie emisji CO2 i stworzenie czystszych oraz bardziej ekologicznych miast. Da Nang uruchomiło w 2008 roku „Miejscowy Plan Środowiskowy”, aby do 2020 roku przekształcić się w miasto ekologiczne i przyjazne środowisku.

Tekst i foto: Twój Tydzień Wielkopolski

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email