Czy wystawianie faktur online jest bezpieczne?

fakturowanie online faktury

Obawy, jakie wielu przedsiębiorców ma w związku z całkowitym przejściem na fakturowanie online są zrozumiałe, ale jednocześnie zupełnie bezpodstawne. Okazuje się, że takie rozwiązanie to nie tylko gwarancja wygody, ale również większe bezpieczeństwo

1. Co warto wiedzieć na temat wystawiania faktur online?
2. Faktury online a bezpieczeństwo
3. Największe zalety związane z fakturowaniem online

Podejmując decyzję o wybraniu takiego sposobu wystawiania faktur możesz wiele zyskać. Poniższe porady ułatwią ci natomiast wybranie najlepszego rozwiązania, które będzie odpowiednio dostosowane do potrzeb twojej firmy.

Co warto wiedzieć na temat wystawiania faktur online?

W przeciwieństwie do tradycyjnych programów, wystawianie faktur przez internet nie wymaga podawania wszystkich danych na temat kontrahenta. Zamiast tego możesz wpisać numer sam NIP, a system automatycznie podstawi pozostałe dane (nazwę firmy, jej adres). Elektroniczne faktury pozwalają również wyeliminować konieczność drukowania każdego dokumentu. To natomiast nie tylko ogranicza koszty związane z zakupem drukarek i materiałów eksploatacyjnych, ale też przyczynia się do ochrony środowiska. Fakturę wystawioną w systemie elektronicznym możesz od razu przesłać mailem do klienta, dzięki czemu na pewno zostanie przez niego opłacona w terminie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś w razie potrzeby zapisał ją w formacie PDF i wydrukował.

Faktury online a bezpieczeństwo

Prowadzenie własnej firmy to duża odpowiedzialność. Na głowie każdego przedsiębiorcy jest wiele różnych spraw, dlatego też warto sobie to w miarę możliwości ułatwiać. Faktury online idealnie się do tego nadają. Serwis internetowy do wystawiania faktur jest stale aktualizowany, co pozwala wyeliminować wszystkie luki bezpieczeństwa. Dodatkowo użytkownik nie musi samodzielnie pilnować aktualnych stawek podatkowych i innych tego typu rzeczy, gdyż program robi to automatycznie. Dane wprowadzane przez klienta przesyłane są z wykorzystaniem bezpiecznej transmisji danych. Regularnie wykonywane są kopie bezpieczeństwa, dzięki czemu wystawianie faktur online to obecnie najbardziej niezawodne rozwiązanie.

Największe zalety związane z fakturowaniem online

Nawet jeżeli okaże się, że podczas korzystania z systemu pozwalającego na fakturowanie trafisz na jakiś problem, którego nie będziesz mógł samodzielnie rozwiązać, zawsze możesz liczyć na fachowe wsparcie specjalistów. Dzięki temu fakturowanie online sprawdza się nawet wtedy, gdy chodzi o faktoring lub inne nietypowe usługi.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email