Planowanie wesela. Czy florystka to dobry pomysł?

ślub wesele florystka kwiaty dekoracje weselne

Panny młode zawsze są podekscytowane przygotowaniami do wesela. Praca nad każdym szczegółem tego ważnego dnia, to radość sama w sobie. Marzenie z każdą chwilą staje się rzeczywistością i trudno doczekać się planowanej uroczystości

Przygotowywanie ślubu i wesela, to czas na podejmowanie dużej ilości decyzji. Może to nawet prowadzić do ataków paniki u panny młodej, ale nie dajmy się zwariować. Wybór florystki, czy fotografa, to tylko nieduża część wyborów, przed jakimi staje para młoda.

A właśnie, kwiaty. Bukiecik panny młodej, dekoracje sali weselnej. Kwiaty, to jeden z najpiękniejszych elementów każdego ślubu i wesela. Mają szczególną moc i uroczystości dodają magii. Jeśli chcesz osiągnąć właśnie taki efekt, powinnaś wybrać fachowca, który w tym pomoże.

ślub wesele florystka kwiaty dekoracje weselne
Kwiaty, to ważna część dekoracji weselnych

Współpraca z florystką

O czym warto wiedzieć, jeśli planujesz współpracę z profesjonalną florystyką? Oto kilka porad.

1) Wyszukaj florystów odpowiednio wcześniej, porównuj ceny i poproś o kilka wariantów cenowych.

2) Upewnij się, że kwiaciarka ma doświadczenie w pracy przy weselach. Dzięki temu będziesz mogła liczyć na poradę, jak np. dobrać kwiaty do pory roku, w której planujesz wesele.

3) Zapytaj, czy florystka zna miejsce ceremonii i wesela. Dzięki temu będziecie mogły wybrać najlepsze dekoracje, które swoim wyglądem będą pasować do charakteru tego konkretnego miejsca.

ślub wesele florystka kwiaty dekoracje weselne
Bukiet w dłoniach panny młodej – przyszłe mężatki marzą o tej chwili

4) Poproś o przykłady wcześniej wykonanych prac. Bukiety i dekoracje widoczne w kwiaciarni to dobra wskazówka, ale najlepiej poprosić o zdjęcia dekoracji “na żywo”. Dzięki temu będziesz mogła zobaczyć, czy florystka forsuje swój styl, czy też umie się podporządkować oczekiwaniom klientek.

5) Zasięgnij informacji o wszystkich usługi, które florystka oferuje. Być może w ofercie ma również i inne propozycje, które będą w stanie dodatkowo upiększyć i dodać uroku Twojej uroczystości.

6) Zapytaj, czy florystka jest otwarta na utrzymywanie bezpośredniego kontaktu również z cateringiem, czy miejscem gdzie się odbywa wesele. Wiele takich placówek posiada własnych florystów. Jeżeli tak jest, trzeba o tym wiedzieć jak najwcześniej. Trzeba podjąć decyzję, czy ich działania będzie koordynować pani młoda, pan młody, a może organizator ślubu. Dzięki temu uda się uniknąć stresu związanego z ewentualnymi nieporozumieniami.

Zobacz też:
> Atrakcje na wesele: karykaturzysta
> Plan stołów weselnych
> Ile kosztuje wesele

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email