Czarne jajka w japońskim Hakone + Fudżi

Hakone Owakudani Japan Japonia góra Fuji wulkan

Hakone, to jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Japonii, na wyspie Honsiu. Miasto leży na terenie Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu. Turyści trafiają tu do Doliny Owakudani czyli Doliny Wielkiego Wrzenia

Jeśli masz pecha lub odwiedzasz to miejsce o nie najlepszej porze (zima lub wczesna wiosna, więc zimno, deszcz i mgła) – nie zobaczysz tego, po co tak naprawdę przyjechałeś – pięknego widoku na górę-wulkan Fuji, symbol Japonii. Wtedy zostaje ci wizyta w dobrze zaopatrzonym sklepie z pamiątkami i zakup jajek na twardo w czarnej skorupce (kuro tamago), które ugotowano w oparach miejscowych gorących źródeł. Bo to teren czynny wulkanicznie, więc wygląda trochę jakby był z innej planety.

Hakone Owakudani Japan Japonia góra Fuji wulkan

Wesoły Wieżowiec w drodze. W głębi ośnieżony szczyt wulkanu Fudżi

Hakone Owakudani Japan Japonia góra Fuji wulkan

Hakone, Owakudani. Czarne jajo przy wejściu do sklepu z pamiątkami, w którym są tysiące różnych jaj

Za kilkaset jenów (paczka z kilkoma jajkami) kupujesz obietnicę przedłużenia swojego życia (jedno zjedzone jajko = dodatkowych 7 lat życia). Nic dziwnego, że jajka są tu największą atrakcją, zaraz po widoku na Fuji.

Hakone Owakudani Japan Japonia góra Fuji wulkan

Gorące źródła z buchającą parą, w których gotowane są jajka

W przypadku dobrej pogody, wizytę w tym miejscu będziesz wspominał o wiele lepiej, mimo turystycznego tłoku niczym nad Morskim Okiem w Tatrach. Zatkane parkingi, kolejki do zakupu jajek, co chwila ktoś wchodzący w kadr zdjęcia. Jednak być tu i nie widzieć w całej okazałości Fuji to tak, jak być w Zakopanem i nie zobaczyć Giewontu albo być w Paryżu i nie zobaczyć wieży Eiffla. Wiesz, że gdzieś tu jest, ale nie widzisz.

Hakone Owakudani Japan Japonia góra Fuji wulkan

Hakone, Owakudani. 1050 metrów nad poziomem morza

Hakone Owakudani Japan Japonia góra Fuji wulkan

Widok na górę-wulkan Fuji, symbol Japonii. Ładna pogoda, więc charakterystyczny szczyt widoczny w całej okazałości

Nie piszę tego, bo wyczytałem gdzieś w Internecie. Byłem tu dwukrotnie. Pierwszy raz wiosną, gdy w kraju kwitły wiśnie i była słoneczna pogoda. Mile spędziłem 2 lub 3 godziny w Hakone, zdjęcia wyszły naprawdę dobrze. Druga wizyta była może 40-minutowa. Deszcz, mgła, więc jedyną atrakcją była wizyta we wspomnianym sklepie z pamiątkami. A ponieważ padało, było tu dosyć tłoczno. Z atrakcji został zakup jajek. Bo każdy chciałby żyć dłużej, niż jest mu pisane.

Hakone Owakudani Japan Japonia góra Fuji wulkan

Hakone. Widok na Fuji i pamiątkowe zdjęcia z czarnym jajem, obok parkingu

Hakone Owakudani Japan Japonia góra Fuji wulkan

Kolejką Rope Way w drodze do Hakone. I ośnieżony szczyt Fuji

Co jeszcze?

Jest tu kolejka linowa Hakone Ropeway, linia dojeżdża do Doliny Wielkiego Wrzenia czyli najważniejszego miejsca o którym napisałem wyżej. Można wiec tu dotrzeć drogą „powietrzną” lub zaparkować samochód (autokar) na parkingu obok.

Tekst: Wesoły Wieżowiec (c) Sadurski.com

• • •
Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper), to symbol wymyślonej w Polsce międzynarodowej organizacji o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) i jej przenośna „siedziba”. Projekt artystyczny prezesa partii, satyryka Szczepana Sadurskiego będący m.in. parodią mody na selfie, wystartował w Nowym Jorku, w październiku 2012 r. W ciągu czterech kolejnych lat Wesoły Wieżowiec odwiedził ponad 500 miejsc, w kilkudziesięciu krajach, na wszystkich kontynentach. Do zabawy może włączyć się każdy, ścigając z Internetu plik do wydrukowania, wycinając i sklejając, a potem fotografując Wesołego Wieżowca w kolejnych ciekawych miejscach. W nagrodę – przesłana pocztą legitymacja Partii Dobrego Humoru. Patronem medialnym akcji jest Sadurski.com, pisały o niej media z różnych krajów.

> Lista miejsc na świecie, które dotychczas odwiedził Wesoły Wieżowiec

Wesoły Wieżowiec Happy Tower

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email