Half-Life Alyx to część trzecia znanej gry?

gra Half-Life Alyx

Gra wyczekiwana od lat przez wielu miłośników wirtualnej rozrywki? Oczywiście Half-Life Alyx. Nie jest to jednak trzecia część dobrze znanej pierwszoosobowej strzelanki. To kontynuacja ceniona przez wielu graczy z bardzo wciągającą i ciekawą fabułą.

Wielokrotnie nagradzana przez fanów i znawców branży dorobiła się rzeczywiście bardzo duży społeczności fanowskiej. Jak zapewniają twórcy, czyli producent Valve, gra jeszcze będzie miała swoją kontynuację, więc nawet rozczarowani gracze nie muszą się martwić. Dużo osób było zaskoczonych tą premierą i długo kazano im czekać na odsłonę tej znanej marki. Jest to jednak obiektywnie oceniając, powrót w wielkim stylu. Tytuł został doceniony nawet przez miłośników gier przygodowych, nawet tych oferowanych przez kasyno online legalne w Polsce. Niestety są pewne ograniczenia. Gra jest bowiem dostępna jedynie dzięki wirtualnej rzeczywistości. Musimy się, więc zaopatrzyć w gogle VR, ale na pewno warto.

Half-Life Alyx zadowoli wszystkich

Jeżeli lubimy bardzo zabawy przed komputerem, to na pewno będziemy zadowoleni, zaopatrując się w tę grę. Tytuł należy do tych, które rzeczywiście potrafią nas wciągnąć w opowiadaną historię i zaskoczyć zmianą akcji i oszałamiającą grafiką. Tak samo jak poprzednia wersja również kontynuacja okazała się przełomową strzelanką typu FPS.

Gra ma zresztą bardzo długą historię, a jej początek datuje się na rok 1998. Zawsze podobała się wszystkim miłośnikom gier, które rozgrywały się na tzw. arenach tak jak dobrze znany Doom. O ile pierwsza edycja skupiała się na narracji oraz spowolnieniu, dzięki czemu każdy graczy mógł poczuć przestrzeń, o tyle w tej edycji mamy gwarantowaną bardzo dużą dynamikę. Już sam fakt, że jest to wirtualna rzeczywistość, będzie absolutnie absorbować zmysł wzroku i słuchu. W 2004 druga część Half-Life zaoferowała graczom nowe postacie i całkiem nową rozgrywkę, która opierała się na fizyce. Te same rozwiązania mamy również w tym przypadku, ale grafika robi jeszcze większe wrażenie.

Wyzwanie dla programistów i graczy

Oczywiście tak duży sukces nie było łatwo osiągnąć. Programiści odbyli wiele dyskusji, ponieważ byli pod bardzo dużą presją. Zarówno producenci i gracze oczekiwali całkowicie czegoś nowego, a jednocześnie mieli nadzieję na ponowne zanurzenie się w dobrze znanym fascynującym wirtualnym świecie. Jak sami twórcy twierdzą, nie należy na pewno oceniać wartości tej gry w odniesieniu do poprzednich edycji. Jest jakość całkowicie nowa, a głównym atrybutem jest właśnie wirtualna rzeczywistość. Do pewnego stopnia to wydanie miało być trzecią częścią znanego tytułu, ale chciano osiągnąć jeszcze więcej. Dla gracza jest to całkowicie nowa rzeczywistość wirtualna. Nowością są także duże wymagania, jeśli chodzi o umiejętność operowania w grze. Trzeba trochę czasu, by się przyzwyczaić, ale na pewno warto podjąć wysiłek. Potem na pewno docenimy ten innowacyjny sposób gry.

Z tej gry nie będziesz chciał wyjść

Gra zapewni nam rzeczywiście bardzo długą rozrywkę, bo jest obliczona na 15 pełnych godzin. Są tu postacie ze starszych części, więc wszyscy fani poczują się jak u siebie. Koniecznie musimy zwrócić uwagę na interakcje, które są możliwe tylko i wyłącznie dzięki zastosowaniu wirtualnej rzeczywistości. Kreatywne pomysły nie są jednak chaotyczne, a ułożono je w spójną narrację. Dzięki temu budowana jest konstruktywna atmosfera, a sama gra staje się niezwykle interesująca, więc nie będziemy chcieli z niej wychodzić.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email