Podróż dobrze (za)planowana

health travel insurance ubezpieczenie turystyczne

Może nie lubisz planować podróży ze wszystkimi detalami i „iść na żywioł”, ale są pewne rzeczy, o których warto pomyśleć wcześniej

Jeśli bowiem wybierasz się poza granice Unii Europejskiej, to musisz wziąć pod uwagę, że będzie Ci już potrzebny paszport albo dodatkowo jeszcze wiza, co będzie wiązało się z procedurą jej wyrobienia. W tym przypadku trzeba będzie uwzględnić czas potrzebny na to, aby złożyć odpowiednie wnioski, przejść wymaganą procedurę i oczekiwać na stosowny dokument. Jeśli natomiast masz już paszport i wizę, sprawdź, czy na pewno są aktualne.

Zadbaj o swoje zdrowie

Skoro najważniejsze dokumenty są już wykreślone z listy, czas zabrać się za kolejną ważną kwestię – własne zdrowie i zdarzenia losowe, które mogą nam się przydarzyć podczas zagranicznych wojaży. Wyjeżdżając do egzotycznych krajów, zwłaszcza do Afryki i Azji, nie można zapomnieć o szczepieniach ochronnych. Po sprawdzeniu listy grożących nam w wybranym kraju chorób, warto więc zaszczepić się przeciwko nim. W takim przypadku trzeba odwiedzić lekarza medycyny podróży.

Kolejnym punktem jest Health travel insurance, czyli ubezpieczenie turystyczne, dzięki któremu będziesz spokojny o swój bagaż. W dodatku polisa taka przyda się także w razie przypadków losowych, takich jak kradzież, opóźnienie samolotu lub nieoczekiwanych problemów zdrowotnych. Taka polisa zapewnia ochronę na wielu frontach i gwarantuje bezpieczną podróż oraz wypoczynek. Na stronach internetowych firm takich jak brytyjska Insurance Choice można znaleźć wiele propozycji w tym zakresie i dopasować je pod swoje potrzeby.

Dobrze spakowany

Co koniecznie trzeba zabrać na wycieczkę, a co jest zbędne? Wszystko zależy od tego, jaki jest charakter wyjazdu, dokąd jedziesz i gdzie zamierzasz nocować. Dotyczy to przygotowania odpowiedniej garderoby, sprzętu turystycznego oraz wszelkiego innego wyposażenia, który może być przydatne. Aby nie żałować, że się czegoś zapomniało, lepiej poświęcić temu zagadnieniu więcej uwagi.

Z ciekawostek warto dodać, że – jak podaje Główny Urząd Statystyczny – w 2017 r. granicę Polski przekroczyło 287,1 mln osób. To o 4,0% więcej niż w roku 2016, z tego 115,6 mln dotyczyło Polaków (o 4,3% więcej niż przed rokiem). Cel tych przemieszczeń jest oczywiście różny: turystyczny, zarobkowy, emigracyjny i inny.

Link usunięty 30 kwietnia 2020. Jeśli jesteś zainteresowany przedłużeniem, prosimy o kontakt.
https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email