Kara za takie spodnie

hip-hop spodnie ciekawostki moda muzyka

Luizjana. Kary dla osób chodzących w „spodniach z krokiem w kolanach”

Wojnę z osobami ubierającymi się trochę inaczej niż przeciętna, wypowiedziały władze parafii Terrebonne Parish – jednej z 64. jednostek administracyjnych stanu Luizjana. Mieszka tu 112 tysięcy osób. Szczególne restrykcje grożą ludziom z kręgów kultury hip-hop, którzy noszą spodnie, w których „krok” znajduje się w okolicy kolan”.

Co grozi hip-hopowcom, chodzącym w takich spodniach? Gdy pierwszy raz ktoś zostanie złapany na chodzeniu w takich spodniach – 40 dolarów grzywny, gdy drugi – 100 dolarów, gdy trzeci: 16 godzin przymusowych prac społecznych. Nie wiemy, co grozi gdy delikwenta złapie się po raz czwarty i piąty, ale kto wie, może nawet kara więzienia?

Pomysłodawcy nowego przepisu podkreślają, że chcą aby młodzi ludzie ubierali się schludnie i przyzwoicie. Tymczasem przeciwnicy twierdzą, że jest to niezgodne z konstytucją USA, której 14. poprawka gwarantuje wszystkim obywatelom wolność w stylu ubierania się.

A może wzorem Korei Północnej, gdzie ogłoszono dozwolone fryzury, w Luizjanie oficjalnie ogłosić, jaka odzież jest tam dozwolona?

Informacja na Sadurski.com od kwietnia 2013

Spodobało się? UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on VKEmail this to someone