Kara za takie spodnie

hip-hop spodnie ciekawostki moda muzyka

Luizjana. Kary dla osób chodzących w „spodniach z krokiem w kolanach”

Wojnę z osobami ubierającymi się trochę inaczej niż przeciętna, wypowiedziały władze parafii Terrebonne Parish – jednej z 64. jednostek administracyjnych stanu Luizjana. Mieszka tu 112 tysięcy osób. Szczególne restrykcje grożą ludziom z kręgów kultury hip-hop, którzy noszą spodnie, w których „krok” znajduje się w okolicy kolan”.

Co grozi hip-hopowcom, chodzącym w takich spodniach? Gdy pierwszy raz ktoś zostanie złapany na chodzeniu w takich spodniach – 40 dolarów grzywny, gdy drugi – 100 dolarów, gdy trzeci: 16 godzin przymusowych prac społecznych. Nie wiemy, co grozi gdy delikwenta złapie się po raz czwarty i piąty, ale kto wie, może nawet kara więzienia?

Pomysłodawcy nowego przepisu podkreślają, że chcą aby młodzi ludzie ubierali się schludnie i przyzwoicie. Tymczasem przeciwnicy twierdzą, że jest to niezgodne z konstytucją USA, której 14. poprawka gwarantuje wszystkim obywatelom wolność w stylu ubierania się.

A może wzorem Korei Północnej, gdzie ogłoszono dozwolone fryzury, w Luizjanie oficjalnie ogłosić, jaka odzież jest tam dozwolona?

Informacja na Sadurski.com od kwietnia 2013

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email