7 skutecznych sposobów na zwiększenie szansy zajścia w ciążę

ciąża jak zajść w ciążę

Marzenie o byciu rodzicem jest bardzo silne, zwłaszcza w momencie, gdy staramy się o dziecko jakiś czas. Co zrobić, gdy próby zajścia w ciążę kończą się niepowodzeniami? Poznaj proste sposoby na zwiększenie szansy zajścia w ciążę

Ciąża – nie zawsze ekspresowa

Istnieją pary, którym niemalże natychmiast udaje się zajść w ciążę. Ale są też pary, które muszą poczekać nieco dłużej, aby na teście ciążowym zobaczyć dwie upragnione kreski.

Zwiększ swoje szanse na zajście w ciążę – wysypiaj się

Wiele osób rezygnuje ze snu, poświęcając ten czas na przyjemności lub na nadgodziny w pracy. Jest to dla naszego organizmu bardzo męczące, i jednocześnie ma bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie i płodność. Wiadomo, że potrzebujemy 7 lub 8 godzin snu, abyśmy mogli normalnie funkcjonować. Według Anny Kowalczyk, ekspertki od intymności z portalu Twoja Intymnosc – Aby zwiększyć szanse na zajście w ciążę, należy sypiać o stałych porach.

Nie lękaj się i nie stresuj

Na próby zajścia w ciążę mają także lęk i stres. Gdy zbyt często się czegoś boimy lub stresujemy się zaburza to płodność. Dlatego tak ważne jest aby znaleźć czas na relaks i wewnętrzne uspokojenie się.

Nie pij napojów gazowanych

Badania, które zostały przeprowadzone w 2012 roku wykazały, że kolorowe napoje gazowane mają znaczący wpływ na płodność kobiety. Okazuje się, że kobiety które często sięgają po napoje gazowane, mają wskaźnik płodności niższy aż o 16% niż kobiety, które po tego typu napoje sięgają sporadycznie.

Optymalna waga szansą na zajście w ciążę

Zarówno nadwaga jak i niedowaga u kobiet i mężczyzn mają bardzo niekorzystny wpływ na płodność. Dlatego przy staraniach o dzieciątko należy dokładnie kontrolować swoją wagę ciała. Jeśli waga będzie odpowiednia zapewnimy mężczyźnie odpowiednią ilość dobrych plemników zdolnych do zapłodnienia.

Koniecznie rzuć palenie i odstaw alkohol

Zarówno przyszła mama jak i tata powinni rzucić palenie. Jeśli szukasz sposobu, który umożliwi Wam zajście w ciążę to nic lepszego nie można doradzić. Ponadto należy wiedzieć, że papierosy zmniejszają ilość i ruchliwość plemników. Podobnie ma się sprawa z alkoholem. Dlatego warto na czas starań o dziecko jak i na czas ciąży odstawić tego typu używki.

Oglądajcie mniej telewizji

Badania, które zostały przeprowadzone na mężczyznach, którzy chcą założyć rodzinę wykazują, że oglądanie zbyt często telewizji ma niekorzystny wpływ na ich płodność. Spada ona nawet o 44%, w porównaniu z mężczyznami, którzy telewizję oglądają sporadycznie.

Zacznij ćwiczyć

Regularne uprawianie sportu znacznie podwyższa szansę na zajście w ciążę. Warto jednak pamiętać o tym, aby podczas ćwiczeń zbytnio się nie przeforsowywać, bo to może być znacznym obciążeniem dla organizmu.

Podsumowanie

Od razu można zauważyć, że z brakiem efektów w postaci dwóch kresek na teście ciążowym, można uporać się samemu. Nie zawsze wiąże się to z ogromnymi kosztami, które należałoby przeznaczyć na leczenie farmakologiczne. Wystarczy odstawić używki, trochę poćwiczyć, uregulować swoją wagę i starać się dalej. To z pewnością pomoże zajść w ciążę.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email