Zalety regularnej jazdy konno

jazda konno jeździectwo

Jeździectwo to zdecydowanie jeden z piękniejszych sportów. Z czym nam się kojarzy? Przede wszystkim z ogromną elegancją, gracją, pięknymi bryczesami, białymi koszulami, oficerkami, marynarkami i z niesamowitymi wierzchowcami, które mają zadbane lśniące grzywy i ogony.

To jednak nie wszystko. Jeździectwo związane jest także z odpowiednią pielęgnacją i dietą konia, treningami, więzią, która jest nawiązywana ze zwierzakiem itp. Jazda konno to niewątpliwie fantastyczny sport, który pozwala na oderwanie się od rzeczywistości. Regularna jazda konno niesie za sobą wiele zalet. Aktywność na świeżym powietrzu to jedna ze skuteczniejszych metod na pokonanie stresu. Dodając do tego możliwość obcowania z koniem, zagwarantuje nam relaks i odprężenie. Dzięki częstej aktywności fizycznej, możemy utrzymać kondycję i zgrabną sylwetkę. Wyrobiona równowaga przez ciągłe balansowanie na końskim grzbiecie, zwiększona świadomość własnego ciała, praca nad rozluźnieniem oraz nad wzmocnieniem swoich mięśni korzyści, które zdecydowanie odczujemy uprawiając regularną jazdę konno.

Tak jak każdy inny sport, tak samo jeździectwo kształtuje charakter. Jazda konna wymaga umiejętności porozumienia się ze znacznie większą od siebie istotą, która nieraz może okazać się nieprzewidywalna. Właśnie dzięki temu, mamy możliwość nauczenia się cierpliwości, wytrwałości, pokory oraz opanowania. Kontrola swoich emocji odgrywa tutaj kluczowe znaczenie. Zwierzak potrafi wyczuć, gdy jesteśmy zdenerwowani lub gdy coś nas niepokoi. Tak samo jak my, odczuwa radość i smutek. Kontakt z koniem z całą pewnością zagwarantuje nam niesamowite przeżycia i emocje, które będziemy chcieli pielęgnować. Regularna opieka nad zwierzakiem wyrobi w nas nie tylko systematyczność, ale także wrażliwość i odpowiedzialność. Staniemy się bardziej zorganizowani i pewni siebie.

Decydując się na jazdę konno, musimy pamiętać o tym, że nie jesteśmy już sami. Razem z koniem tworzymy parę. Musimy więc dbać o swojego towarzysza i zapewniać mu nieustanną troskę. Musimy mieć również świadomość, że popełniane przez nas błędy pielęgnacyjne, czy też podczas jazdy zawsze przyniosą konsekwencje. Człowiek w kontakcie z tak dużym i nieprzewidywalnym, a zarazem delikatnym zwierzakiem, staje się o wiele bardziej uważniejszy i świadomy konsekwencji jakie przyniosą dane czyny. Jazda konno to również trudny i niebezpieczny sport. Podczas treningów, napotykane przez nas trudności, będą sprawdzały naszą determinację. Jeśli uporamy się z zaistniałymi problemami i poradzimy sobie z różnorodnymi przeciwnościami, to wszystkie kłopotliwe sprawy z codziennego życia staną się dla nas tak naprawdę błahostką. Treningi na wierzchowcu to nie lada wyzwanie. Jeśli uczymy siebie i konia nowych rzeczy, a efekt jaki osiągniemy jest tym co oczekiwaliśmy, jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Wtedy wiemy na co nas stać, a cele, które będziemy stawiać sobie w przyszłości, skrupulatnie i konsekwentnie będziemy realizować. Koń to wspaniałe zwierze, a więź, którą razem z nim stworzymy będzie nierozerwalna.

Artykuł we współpracy z firmą wsiodle24.pl

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email