Wesele jesienią? Same plusy!

jesień wesele ślub weselne pomysły atrakcje jesienne

Spadające z drzew liście, bujane podmuchami wiatru. Ciepłe promienie słońca przebijające się przez wciąż bujną zieleń i kolorowa mozaika stworzona z opadłych już liści. Taka sceneria tworzy baśniowy klimat. To jednocześnie idealna oprawa dla planowanego, niezapomnianego wesela. Wesele zorganizowane jesienią ma jeszcze szereg innych zalet.

Bajeczne kolory jesieni

Organizacja wesela jesienią to rozwiązanie, które z każdym rokiem zyskuje na popularności. Przemawiają za nim romantyczna i zmysłowa atmosfera tej pory roku, do tego możliwość stworzenia niepowtarzalnych dekoracji, inspirowanych wprost z jesiennej przyrody.

Wystarczy przypomnieć sobie rośliny i krajobrazy tej pory roku. Oszałamiające żółcie i czerwienie polskich lasów ogrzewane blaskiem wciąż mocnego słońca, sprawiają niezwykłe wrażenie.

– Taki wielobarwny krajobraz, szczególnie wspaniale prezentujący się w malowniczych o tej porze roku Karkonoszach, to urokliwa oprawa nie tylko dla samego wesela, ale i dla weselnych zdjęć i filmów – mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka weselna Dworu Korona Karkonoszy.

jesień wesele ślub weselne inspiracje wesela jesienią jesienne
Jesienne pejzaże, to romantyczny i inspirujący nastrój. W sam raz na niezapomniane wesele

Wesele i jesienna natura

Jesień, to idealny czas na organizację wesela. Temperatura jest jeszcze przyjemnie ciepła, ale bez męczącego dla gości wesela letniego upału. Chłodniejsze, ale wciąż ciepłe wieczory, pozwalają na realizację wielu romantycznych pomysłów: od inspirowanego naturą bukietu panny młodej, przez rustykalny wystrój sali, po scenerię imprezy plenerowej. Wszystkie detale uroczystości mogą nawiązywać do tej pięknej, kolorowej pory roku. Część dekoracji można wówczas wykonać korzystając z dary przyrody, na przykład barwne, różnokształtne dynie.

Wesele jesienią to także okazja do romantycznych imprez plenerowych. Począwszy od ogniska z trzaskającymi w ogniu gałęziami, po (w wersji bardziej eleganckiej), zabawę w klimatycznej, nieco tajemniczej oprawie stworzonej z wykorzystaniem sztucznych ogni. Plenerowe wesela jesienią, to także okazja do wystawienia w ogrodzie uroczych kredensów z ciepłymi napojami, romantyczną gorącą czekoladą i całością poprzetykaną ozdobami z aromatycznego cynamonu.

jesień wesele ślub weselne inspiracje wesela jesienią jesienne
W takich widokach można się zakochać. Jesień ma swój niepowtarzalny urok

Wesele jesienią – dla osób praktycznych

Doskonałym pomysłem są wesela organizowane nawet późną jesienią. Wówczas część zabawy można przenieść np. do osobnej sali dysponującej kominkiem, w której będzie możliwość napicia się kochanego przez Polaków grzańca. Nie bez znaczenia jest także to, że jesienią można liczyć na większą dostępność terminów. Z punktu widzenia gości – jest to także dobre rozwiązanie, ponieważ terminy jesienne zazwyczaj nie konkurują z urlopami.

jesień wesele ślub karykatury weselne inspiracje
Znakomity karykaturzysta wywoła uśmiech na twarzach gości jesiennego wesela

Jesienny dobry humor

Nie tylko jesienią sprawdza się zaproszenie na wyjątkową uroczystość ślubną polskiego artysty, nazywanego na kilku kontynentach „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Z zaproszeniem tej klasy karykaturzysty lepiej nie zwlekać, bo pierwsze wpisy w jego kalendarzu pojawiają się 2 lata przed planowanymi uroczystościami. Mniej więcej wtedy spora część narzeczonych załatwia weselną salę na swoje wesele. Jeśli więc już wtedy uznają, że błyskawiczne narysowanie kompletu gości wesela przez mistrza kreski, który był zapraszany na ekskluzywne uroczystości od Nowego Jorku po Australię to dobry pomysł, jest szansa, że w tym wyjątkowym dniu zaprezentuje swój talent. Udana karykatura w takim wykonaniu, to prezent dla gości wesela, który będzie długo przypomniał o uroczystości, na której została wykonana.

> Tu link

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email