Sklonować Johna Lennona

John Lennon The Beatles

Nabywca zęba Johna Lennona (The Beatles) chce oddać światu legendarnego muzyka

W 1980 roku na Manhattanie w Nowym Jorku morderca zastrzelił muzyka Johna Lennona, wcześniej grającego w zespole The Beatles. Od tego czasu pamiątki po legendarnym artyście krążą na aukcjach. W 2011 roku na jednej z nich pewien dentysta za 32 tysiące dolarów kupił ząb trzonowy Lennona. Niedawno oświadczył, że chce sfinansować sklonowanie Johna Lennona, na podstawie kodu DNA znajdującego się w tym zębie.

– Zwrócę światu jedną z gwiazd rocka! – szczyci się pomysłodawca sklonowania Lennona. Szaleństwo? Nie, szalonym był Kanadyjczyk będący pomysłodawcą sklonowania Adolfa Hitlera po to, aby za zbrodnie wojenne postawić go przed międzynarodowym trybunałem.

Informacja na Sadurski.com od sierpnia 2013

Informacje

John Winston Ono Lennon (1940-1980) – brytyjski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów, jeden z Beatlesów. W 1965 r. muzyk z rąk królowej Elżbiety II otrzymał Order Imperium Brytyjskiego (MBE). W 2002 roku Liverpool uczcił pamięć Lennona, nazywając jego imieniem lotnisko. W tym samym roku w plebiscycie BBC na „100 najważniejszych Brytyjczyków wszech czasów” nazwisko Lennona znalazło się w pierwszej dziesiątce zestawienia.

The Beatles – brytyjski zespół rockowy z Liverpoolu, działający od 1960 (wcześniej jako The Quarrymen od 1956 r., Beatals, The Silver Beats, The Silver Beetles i The Silver Beatles) do 1970 roku. Formację tworzyli John Lennon, Paul McCartney, George Harrison oraz Ringo Starr. Jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki rockowej, The Beatles zaczęli jako zespół grający głównie rock ’n’ roll.

W miarę rozwoju kariery ich muzyka stała się bardziej zróżnicowana, a na ich albumach pojawiały się utwory gatunków takich jak hard rock, psychodeliczny rock, pop barokowy, blues, a także utwory awangardowe. Przez prawie całe lata sześćdziesiąte wyznaczali nowe trendy muzyczne, a ich utwory były wzorem dla przyszłych zespołów muzycznych. Albumy takie jak Rubber Soul, Revolver, Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, The Beatles i Abbey Road powszechnie były i są uznawane za wyprzedzające swoją erę arcydzieła muzyki rockowej.

The Beatles zapoczątkowali i pozostawali nieodłączną częścią muzycznej „inwazji brytyjskiej” na świat, a szczególnie na Amerykę, która pozostawała do tego czasu stosunkowo zamknięta na obce zespoły. W historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż The Beatles.
(Na podstawie Wikipedii)

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email