Joseph Goebbels – 10 cytatów

Joseph Goebbels cytaty

Joseph Goebbels – cytaty, informacje, propaganda goebbelsowska

Goebbels – cytaty

1) Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

2) Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą.

3) Zwykła propaganda ma niewiele wspólnego z obiektywizmem i jeszcze mniej z prawdą.

4) Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.

5) Jeśli zdobędziemy władzę, nie oddamy jej już nigdy, chyba że zostaniemy wyniesieni z naszych gabinetów jako trupy.

6) Pewnego dnia kłamstwa zawalą się pod własnym ciężarem, a prawda powstanie.

7) Tym co napędza ruch polityczny nie jest wiedza a wiara. Jezus nie przedstawiał dowodów w kazaniu na górze, oczywiste prawdy nie wymagają dowodów.

8) Jak wygramy, to kto nas będzie pytał o metodę. Mamy tak czy owak tak wiele na sumieniu, że musimy zwyciężyć, bo inaczej cały nasz naród, z nami na czele, ze wszystkim, co kochamy, czeka zagłada.

9) Wszyscy europejscy Żydzi zostaną po wojnie deportowani na Madagaskar. Będzie to niemiecki protektorat zarządzany przez niemieckiego gubernatora policyjnego.

10) Pokutuje tu i ówdzie pewien sentymentalizm, jako że nie możemy należycie wyżywić bolszewickich jeńców wojennych. Gdybyśmy to chcieli zrobić, to sami musielibyśmy się zagłodzić.

Paul Joseph Goebbels

Paul Joseph Goebbels (1897-1945) – niemiecki polityk, minister propagandy i oświecenia publicznego w rządzie Adolfa Hitlera, jeden z jego najbliższych współpracowników i doradców. Członek ścisłego kierownictwa partii narodowosocjalistycznej (gauleiter Berlina), w ostatnich dniach życia kanclerz Rzeszy. Jeden z największych zbrodniarzy wojennych.

Twórca propagandy nazistowskiej (propagandy III Rzeszy, propagandy goebbelsowskiej). Była to dezinformacja kierowana do ludzi poprzez radio, prasę i kino. Pod koniec II wojny światowej zadaniem Goebbelsa stało się przygotowanie Niemców na krwawe starcia z Armią Czerwoną. Spowodowało to fanatyczną obronę Berlina również przez cywilów którzy wierzyli, że lada dzień armia niemiecka będzie miała wunderwaffe (cudowną broń), która odwróci losy wojny.

1 maja 1945 roku Goebels zabił swoją żonę Magdę, strzelając jej w tył głowy. Na krótko przed tym ona (wraz z doktorem Stumpfeggerem) zamordowała sześcioro swoich dzieci: Helgę (12 lat), Hildegarda (11 lat), Helmuta (9 lat), Hedwiga (8 lat), Holdine (7 lat), Heidrun (4 lata). Na końcu Goebbels popełnił samobójstwo. Dodajmy, cała szóstka dzieci Goebbelsa miała imiona zaczynające się na „H”, na cześć Adolfa Hitlera.

Wybór cytatów: Sadurski.com
Foto: Bundesarchiv, Bild 146-1968-101-20A / Heinrich Hoffmann / CC-BY-SA 3.0

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email