Humor • Rozrywka • Dowcipy Ciekawostki • Satyra • Skandale • Polski portal satyryczny  humor   newsy   kontakt do Sadurski.com
dowcip,dowcipy,humor,sms,polski,polskie,gry,flash,galeria rysunku,rysunki,rysunek satyryczny,serwis
Dziś jest: poniedziałek, 23. października 2017 r.
szukaj:
  w:
Dodaj do Ulubionych!
Pół miliona wizyt co miesiąc :-) Codziennie nowości - satyryk Szczepan Sadurski zaprasza.
Polonia. Podróże. Rozrywka.

 

Rysowanie karykatur na żywo
• podczas imprez komercyjnych
oraz
• inne opcje, które urozmaicą tę wielokrotnie sprawdzoną atrakcję


Szczepan Sadurski, którego rysunki znasz z prasy, telewizji, internetu, a nawet z podręczników szkolnych,
w minionych latach setki razy prezentował swoje zdolności i doświadczenie podczas różnego rodzaju imprez zamkniętych w całej Polsce (czasem też za granicą), rysując karykatury na żywo. tu ofertaHonorarium (płacone przez zleceniodawcę, nie przez osobę narysowaną) liczone od godziny nie należy do najwyższych, ale też z oczywistych względów Sadurski nie konkuruje ceną z nie umiejącymi rysować amatorami, przedstawiającymi się jako karykaturzyści.

Poza znanym nazwiskiem, ogromnym doświadczeniem i profesjonalną solidnością, zleceniodawcy (często największe i najbardziej wymagające firmy), doceniają jego talent, pozwalający na narysowanie dużej liczby karykatur (wesołych portretów). Na tyle dużej, że część przyszłych klientów początkowo nie dowierza, że jest możliwe wykonanie aż tylu karykatur w godzinę. Nieprzypadkowo, podczas podróży artystycznej do USA w 2012 r. Nowy Dziennik nazwał Sadurskiego "jednym z najszybszych karykaturzystów świata".


O dziwo, wciąż wiele firm

(np. organizatorów firmowych eventów, kongresów, itp) nie zdaje sobie sprawy, jak dużą atrakcją może być wykonanie karykatur na żywo. Nie wiedzą, a może po prostu w przeszłości zrazili się bylejakością przypadkowo i na szybko wyszukanego w Internecie karykaturzysty.

Ponieważ standardowe, sztampowe "rysowanie karykatur na żywo" w minionych latach nieco spowszedniało, a firmy wciąż szukają nowych pomysłów na eventowe atrakcje, poniżej propozycje kilku takich (sprawdzonych już) pomysłów.


• Nauka rysowania karykatur (autorska śmiechoterapia Sadurskiego z karykaturą), po której wykonuje karykatury na żywo uczestników (wszystkich lub wybranych - w zależności od liczby uczestników oraz czasu, jaki na to zaplanowano. Sadurski takie zajęcia prowadzi m.in.  na jednej z uczelni wyższych w Warszawie. tu więcej


• Wykonanie wielkiej karykatury szefa firmy (lub innej wybranej osoby) na scenie, na oczach zgromadzonych, zaprezentowanie jej zgromadzonym, po czym impreza staje się mniej oficjalną, Sadurski przechodzi do stanowiska, przy którym wykonuje małe (typowe) karykatury osób zainteresowanych.


• Wystawa rysunków humorystycznych Sadurskiego, szczególnie jeśli związana z tematem kongresu, branżą firm uczestniczących (medycyna, finanse, itp) - to nie tylko miły, optymistyczny akcent rozrywkowy oraz niebanalny wystrój wnętrza... Ten sam autor może rysować karykatury uczestników podczas mniej oficjalnego spotkania wieczornego.


• Sadurski w swojej pracowni wykonuje z przesłanych zdjęć karykatury (wesołe portrety) wybranych (lub wszystkich) uczestników imprezy. Karykatury te na początku imprezy wręczane są osobom narysowanym jako prezent, a dodatkowo na imprezie Sadurski rysuje karykatury uczestników, w innej stylistyce (typowe zabawne, szybkie karykatury). Uwaga, to opcja sporo droższa niż samo rysowanie na żywo. Bo karykatura wykonana ze zdjęcia, niezależnie od techniki wykonania, trwa znacznie dłużej, więc jest co najmniej kilka razy droższa.


• Rysunkowe quizy autorskie Sadurskiego (na temat firmy, imprezy, itp, z wykorzystaniem jego rysunków i przez niego prowadzone). Zwycięzca (lub kilku zwycięzców) zaraz potem krótko pozuje i otrzymuje w nagrodę
karykaturę narysowaną przez Sadurskiego. Nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników: najnowsza książka z rysunkami Sadurskiego tu link oraz jego oryginalnym autografem.


Sadurski doradza 2-3 zespołom osób (wybrani pracownicy firmy) wykonanie wielkiego rysunku związanego z firmą (np. jubileuszem), potem jako juror (lub współjuror) publicznie ocenia wszystkie prace. Członkowie najlepszego zespołu w nagrodę otrzymają pozowane karykatury wykonane przez Sadurskiego, a nagrodą pocieszenia dla wszystkich może być jego książka).


Prelegent na scenie opowiada o ważnych sprawach związanych ze spotkaniem, Sadurski wykonuje w tym czasie rysunek (rysunki) humorystyczny związany związany z nim tematycznie. Po zakończonym wystąpieniu, wszyscy mogą zobaczyć gotowy rysunek (np. dzięki kamerze i monitorowi). To może być wstęp to późniejszego rysowania pozowanych karykatur uczestników spotkania.


• Przed imprezą (np. gala jubileuszowa firmy) Sadurski wykonuje kilka rysunków humorystycznych (pomysły wcześniej uzgodnione ze zlecającym) zarejestrowanych przez kamerę. Zostaną one wmontowane do filmu okolicznościowego zaprezentowanego  podczas gali. Potem wykonuje pozowane karykatury na żywo.


• Zabawa rysunkowa-quiz. 2-3 zespoły (wybrani pracownicy firmy) zgadują, co Sadurski zaczyna rysować na flipcharcie (rysunki np. związane z działalnością firmy, branżą). Późniejsze nagrody jak wyżej (wykonanie karykatur, książka z autografem). To tylko część niebanalnych propozycji
które mogą urozmaicić sztampowe rysowanie pozowanych karykatur na żywo podczas zamkniętej imprezy (event, kongres, targi, itp). Które można modyfikować, w zależności od potrzeb.

Niewykluczone, że organizator szykujący imprezę znalazł powyżej kilka ciekawych podpowiedzi i spróbuje wykonać je na własną rękę, we współpracy z przypadkowym, niedoświadczonym w podobnych działaniach rysownikiem, niezbyt dobrze radzącym sobie z rysowaniem na żywo, z rysowaniem karykatur i z bezstresowymi występami przed publicznością.

Jeśli jednak nie chcesz wpadki, impreza którą przygotowujesz jest zbyt ważna, aby zatrudnić przypadkowego, niedoświadczonego autora - zapraszam do kontaktu: sadurski(małpa)onet.pl


Podaj datę i miejsce planowanej imprezy
oraz orientacyjną liczbę godzin rysowania/uczestnictwa w spotkaniu, liczbę uczestników. W krótkim czasie otrzymasz wstępne informacje (wycena oraz czy jestem dostępny w tym terminie) oraz numer telefonu, aby porozmawiać na temat ciekawej atrakcji, która uzupełni planowane spotkanie. Chętnie doradzę.

Formalności: umowa, zaliczka, faktura vat.

Szczepan Sadurski

 

Zobacz też:
• Rysowanie karykatur na targach oraz wystrój stoiska targowego rysunkami i karykaturami

Sketchnotes z humorem czyli rysowanie na żywo podczas konferencji

 

Kilka wybranych informacji na temat Szczepana Sadurskiego:


Wydrukuj stronę       Wyślij stronę znajomemu
Sadurski.com / kontakt / reklama / dla mediów / biznes oferty / patronat / współpraca / partnerzy
 

Dzień Dobry Humor
Żona i kochanka
Jeden profesor mówi do drugiego:
- Najlepiej jest mieć żonę i kochankę. I to tak, żeby obie o sobie wiedziały. Żona myśli, że jesteś u kochanki, koch...
przeczytaj cały »


Rysowanie karykatur
Translate this page:
 Nowe humory
Co jest na fladze Mozambiku, jaka odległość do środka Ziemi...
Największy ziemniak świata
Gdzie jest zabroniona Coca-Cola, pierwsze piwo w puszce...
Nastolatek Fidel Castro, mandatowy rekordzista...
Alaska. Oryginalny żart primaaprilisowy
 Nowe newsy
Gurugram, Haryan, Indie – Wesoły Wieżowiec
Wolność nagrodzona w Warszawie
Wystawa i nagrody w Żyrardowie
Stolem 2017 - regulamin konkursu
Jezioro Prashar
Karykaturzyści ponownie nalecą na Korfantów.
Michał Graczyk - wystawa w Białej
Wrzuć na luz 2017
Białystok. Rysunkowa rewolucja
Załóż domenę na Antarktydzie
FABRYKA HUMORU
Wpisz imię lub nazwisko i wybierz płeć:
 
 Nowa satyra
Grunt to rodzinka
Fraszki o kobietach
Limeryki i rymowanki
Czego nie wiem
Satyryczne podsumowanie marca 2016
Fraszki: Kameleon, Hasło nieudaczników...
 Losowe obrazki
Mc Donalds w Afryce Uwaga, ksiądz J.Kaczyński wróży katastrofę
Pierwsza demonstracja PDH, rok 2001 Patrzcie, potwór!
 Losowe filmy
Sex: miś i królik
Kabaret MN - Rudy Felek
Bohemian Rhapsody
Wielki tygrys
Rollercoaster
Ziobro Robotic
Nakręciłem UFO
Uciekająca papuga
 Losowe dowcipy
Raki i udawany orgazm
Dowcipy polityczne 2000 - cz. 1
Koukej, miláčku
Szkot dzwoni na pogotowie
Sprzedawca uliczny
Ja do Jarka
 Podróże po świecie
Życie kulturowe w Indiach
World Trade Center - Nowy Jork, USA
Najlepsze destynacje na podróż językową
Columbus Circle w Nowym Jorku
Trump World Tower, Nowy Jork
Biały Dom - White House
 
Śmieszne filmy
Humor Joe Monstera
Domowe sposoby
Centrum Twojego pupila