10 rodzajów imprez, na które zapraszani są karykaturzyści eventowi

firmowy event karykaturzysta eventowy

Najczęściej słowo karykaturzysta kojarzymy z rysującymi na miejskich deptakach karykaturzystami ulicznymi. Ale są też karykaturzyści eventowi, zapraszani na różnego rodzaju eventy organizowane z całej Polsce. Muszą rysować znacznie szybciej niż ci pierwsi i dojeżdżać wszędzie tam, gdzie są potrzebni. Oto zestawienie 10-ciu rodzajów imprez, na których karykaturzyści eventowi najczęściej rysują karykatury na żywo

10. Stypa

Czy może być coś dziwaczniejszego od zaproszenia karykaturzysty na najsmutniejszą, ostatnią uroczystość w życiu człowieka? Czy wyobrażasz sobie, żeby na takiej imprezie powstawały dowcipne podobizny uczestników, uwieczniane z uśmiechami na twarzach? No dobrze, to tylko żart, który być może zainteresuje cię, abyś przeczytał kolejne punkty tego poważnego jednak tekstu.

9. Event w centrum handlowym

Jak w innych rodzajach imprez naszego zestawienia, różne są budżety. Częściej wystarczają na taniego, marnego plastyka rysującego kiepskie karykatury. Ale są też eventy w centrach handlowych, gdzie organizatorzy dbają o zadowolenie klientów i o poziom artystyczny, w tym o poziom rysowanych karykatur. Wtedy budżet wystarcza na dobrej klasy karykaturzystę eventowego. Okazje są różne, od Walentynek (wtedy na planszy rysowane są pary) przez Dzień Dziecka (wtedy trzeba rysować dzieci), po Helloween. Może też być otwarcie lub rocznica otwarcia centrum handlowego. Zdarzają się też promocje lub eventy w konkretnych sklepach centrum handlowego. Czy każdy odwiedzający centrum handlowe może liczyć na karykaturę? Zasady są różne. Rysowani są wszyscy chętni lub ci, którzy pokażą paragon na zakupy w określonej kwocie.

8. Impreza integracyjna

W Polsce organizowanych jest wiele imprez dla pracowników różnych firm. Każda ma swój wyjątkowy charakter. Zwykle są to spotkania podwyższające kwalifikacje zawodowe pracowników, ale wieczorna impreza jest po to, aby wszyscy dobrze się bawili przy muzyce, cateringu i alkoholu. Zdarzają się też występy artystyczne i muzyczne artystów eventowych. Na część takich imprez zapraszani są także karykaturzyści eventowi. Ci najlepsi na pewno dobrze spełniają swoje zadanie, bo uczestnicy eventu są tu po to, aby się świetnie bawić.

7. Bal karnawałowy

W balach karnawałowych zwykle uczestniczą pary. Tańczą, bawią się, jedzą i piją, ale czasem są też dodatkowe atrakcje. Jedną z nich jest rysujący szybko karykaturzysta eventowy, który szybko wykonuje karykatury kolejnych par bawiących się na tym balu. Zabawa przednia, o ile karykaturzysta jest dobry, a jego produkcje wywołują uśmiech u osób, które narysowali. Karykaturzyści eventowi zapraszani są też na bale sylwestrowe. Skoro to wyjątkowa, jedyna noc w roku, warto zapewnić uczestnikom balu wyjątkowe atrakcje.

6. Konferencja

Uczestnicy konferencji dowiadują się wielu ciekawych informacji związanych z jej tematem, od prelegentów na konferencyjnej sali. Często obok niej są stoiska. Kawa, słodycze, gadżety, publikacje reklamowe, czasem także karykaturzysta eventowy. Każdy gdzieś się spieszy, ale gdy dowiaduje się, że wykonanie karykatury potrwa góra 3 minuty czyli nie dłużej niż wypicie kawy – ta informacja wielu przekonuje, aby jednak zatrzymać się, a potem wrócić do domu ze swoją oryginalną podobizną.

5. Targi

Targi organizują różne branże i mają one różny charakter. Jest okazja, aby się pokazać, nawiązać nowe kontakty biznesowe, także aby sprzedać trochę produktów (jeśli to targi otwarte dla publiczności). Niektóre firmy zapraszają na swoje stoisko targowe karykaturzystę eventowego, który rysuje osoby zainteresowane. Dobrze jest obrandować swoim logo kartoniki na których powstają karykatury, wtedy każdy lepiej zapamięta kto i kiedy zafundował mu dowcipny portret. Jeśli targi trwają 3 dni i nie wystarcza budżet na znakomitego karykaturzystę eventowego przez cały okres targów, może jednak zaprosić go na jeden dzień i przez ten jeden dzień mieć super-atrakcje na stoisku?

4. Piknik

Między majem a wrześniem organizowane są pikniki firmowe na świeżym powietrzu. Jest stu, kilkuset, czasem nawet kilka tysięcy uczestników. Często jest to piknik dla pracowników i ich rodzin, czyli rodzinna zabawa organizowana przez konkretne firmy. Atrakcji jest cała masa i zdarza się, że jedną z nich jest karykaturzysta eventowy. Budżety są różne, często organizatorom nie chodzi o dobrego, lecz o taniego karykaturzystę i właśnie tacy często są zapraszani. Praca męcząca, kilka godzin rysowania wśród gwaru tłumu ludzi i głośnej muzyki.

3. Jubileusz firmy

Każda dobra firma organizuje swoje jubileusze – dla pracowników, dla osób z zaprzyjaźnionych firm. Tym huczniejsze, gdy jest to np. 10-lecie lub 20-lecie istnienia firmy. Są smaczne posiłki, zwykle też muzyka do tańca, jubileuszowy tort oraz inne atrakcje. Ci, którzy uważają, że uwiecznienie uczestników w oryginalny sposób jest dobrym pomysłem, zapraszają karykaturzystę eventowego.

2. Wigilia firmowa

Najczęstsza okazja organizowanych w grudniu imprez firmowych, to Wigilia firmowa (pracownicza). Jedną z atrakcji takiego wieczoru jest dobrej klasy karykaturzysta eventowy. Nie tylko uatrakcyjni artystycznie przedświąteczne spotkanie, ale każdy uczestników wróci do domu z prezentem w postaci dowcipnej karykatury. Wigilie firmowe organizują głównie firmy z dużych miast. Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Łódź i nie tylko. Uczestniczy w nich od kilkunastu do kilkuset osób.

1. Wesele

Młode pary na najważniejszą uroczystość życia często poszukują wyjątkowych atrakcji. Szybko rysujący karykaturzysta od kilku sezonów jest weselnym hitem, choć wielu ludzi z branży weselnej o takiej atrakcji nadal nie słyszało. Wciąż panuje przekonanie, że na jedną karykaturę potrzeba aż kwadransa. Tymczasem setka narysowanych podobizn w kilka godzin, to dla najszybszych karykaturzystów eventowych norma. Nic dziwnego, że najbardziej rozchwytywany artysta tej branży na jeden termin otrzymuje ponad 5 zapytań i ma rezerwacje nawet na 2 lata przed weselem.

Tekst: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Karykaturzysta na wesele
> Eventy ciekawostki
> Dowcipy o biznesmenach

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email