Kenia – informacje praktyczne

Amoseli Park Narodowy Kenia Afryka atrakcje zwierzęta parki narodowe

Przeczytaj, jeśli planujesz podróż do Kenii. Kiedy jechać do Kenii? Czy do Kenii potrzebna jest wiza, szczepienia? Ile trwa podróż lotnicza? Waluta Kenii, transport i jazda samochodem w Kenii. Czy w Kenii jest bezpiecznie?

Wizy do Kenii

Wizę można ją otrzymać na lotniskach (Nairobi, Mombasa), także na przejściu lądowym oraz w porcie w Mombasie. Wizę można też wcześniej, przez Internet.

Warunek: twój paszport musi mieć ważność co najmniej 6 miesięcy, a opłata wynosi ok. 50 USD. Jeśli masz już wizę turystyczną do Kenii i przybywasz z terytorium Tanzanii lub Ugandy, nie musisz kupować drugiej.

Kenia safari w Kenii Afryka ciekawostki
Safari w Kenii czyli bezkrwawe łowy

Podróż lotnicza do Kenii i jej czas

Jaki jest czas lotu do Kenii? Lot samolotem trwa od 8 do 10 godzin, w zależności od połączenia z Europy. Różnica czasowa między Polską i Kenią, to 2 godziny (jedna, gdy jest u nas czas letni).

Waluta Kenii

Waluta Kenii, to szyling kenijski (KES).

Kiedy jechać do Kenii?

Najlepiej między czerwcem a wrześniem. Wtedy temperatury w ciągu dnia wynoszą mniej niż 30 stopni Celsjusza.

Kenia ciekawostki Afryka żyrafy przyroda
Kenia – dzika przyroda i egzotyczne zwierzęta

Kenia – szczepienia i służba zdrowia

Przybywając do Kenii należy mieć świadectwo szczepienia przeciwko żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio. Pamiętaj ponadto, że w Kenii jest zagrożenie malarią.

Każda wizyta lekarska w Kenii jest płatna, od kilkudziesięciu USD wzwyż. Warto wykupić przez wyjazdem międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne.

Samochodem po Kenii

Polskie prawo jazdy jest tu uznawane, ale tylko przez 3 miesiące. Potem trzeba wyrobić kenijski dokument. W Kenii na drogach jest ruch lewostronny. Drogi są złej jakości, stacje benzynowe są dosyć rzadko. Jest dużo wypadków drogowych.

ciekawostki Kenia safari w Kenii Afryka
Kenia. Przechadzka słoni

Kenia – transport, bezpieczeństwo

W Kenii są autobusy, minibusy czyli matatu (raczej nie polecane) i taksówki różnych firm (wysokość opłaty lepiej uzgodnić przed rozpoczęciem jazdy). Trasę Nairobi-Mombasa-Kisumu można przejechać koleją (kursuje w nocy, uwaga na złodziei).

Czy w Kenii jest bezpiecznie? Do dalszych zakątków Kenii najlepiej latać samolotami. Jeśli jednak samochodami – w niektórych regionach trzeba korzystać z eskorty wojska lub policji. A generalnie, pod wieloma względami, Kenia nie jest bezpiecznym krajem.

Kenia – inne informacje

W Kenii tu gniazdka z prądem typu angielskiego.

Ze względów bezpieczeństwa w Kenii jest bezwzględny zakaz fotografowania budynków rządowych, obiektów militarnych, portów, dworców kolejowych i nie tylko.

Napiwki są mile widziane, a często obowiązkowe.

Kenia informacje praktyczne: (c) Sadurski.com

Kenijski niezbędnik Sadurski.com:
> Ciekawostki o Kenii
> Nairobi, stolica Kenii
> Safari w Kenii – info, zdjęcia
> Masajowie, lud Kenii
> Mombasa – miasto w Kenii
> Kenia – parki narodowe

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email