Kermit kontra Luke Skywalker

Kermit Muppet Show

Kermit kontra Luke Skywalker

Co mają wspólnego: Kermit z Muppet Show, Luke Skywalker z „Gwiezdnych wojen” oraz Starachowice w woj. świętokrzyskim?

Wkrótce radni Starachowic podejmą decyzję, jak nazwać nowe rondo u zbiegu ulic Iłżeckiej i Długiej. Pod petycją o nazwanie ronda imieniem Kermita Żaby podpisało się już ponad tysiąc mieszkańców. I być może Kermit nie miałby żadnego godnego przeciwnika w tej nazewniczej rywalizacji, gdyby nie propozycja radnego powiatu starachowickiego Dariusza Nowaka (PiS). Zaproponował, aby rondo nazwać imieniem Luke’a Skywalkera, jednego z bohaterów „Gwiezdnych wojen”. Jakie ma argumenty?

– Niech ta postać, mimo że fikcyjna, przypomina nam, że są wartości, dla których warto żyć i czynić dobro, że należy przeciwstawiać się autorytarnym zapędom tych, którzy sprawują władzę w sposób niegodny, nieuczciwy, krzywdzący innych.

Kandydatury Kermita i Skywalkera wydają się na tyle przekonujące, że jak dotąd nikt nie wysunął trzeciej kontrpropozycji. Ale możliwe, że się pojawi, gdyż głosowanie nad nazwaniem ronda ma się odbyć pod koniec roku.
2011-08-10

Sex i piwo

Para w łóżku i podpis: „Nawet po 3 piwach dojdziesz w 10 minut”. Ten plakat wywołał skandal w Szczecinie

Od zawsze wiadomo, że najlepszy sposób na reklamę, to wywołanie skandalu. Z tego zapewne założenia wyszli inwestorzy budowanego w Szczecinie Osiedla Pionierów. Szukali oni skutecznego sposobu, aby poinformować potencjalnych klientów, że dosyć blisko centrum, budowane jest nowe osiedle. Wkrótce w męskich i damskich toaletach szczecińskich pubów zawisł plakat z seksualnym podtekstem, który prezentujemy obok.

Było tylko kwestią czasu, kiedy dwuznaczny plakat wywoła pozareklamowe i pozainwestycyjne zainteresowanie. Wybuchł lokalny skandal, a inwestor osiągnął cel – o osiedlu stało się głośno.

Jak widać, dobry pomysł reklamę jest skuteczniejszy niż wydawanie na reklamę dużych kwot w mediach.
2010-01-21

Czym jest grzech?

Z ulotki: Wspieranie WOŚP to grzech. Irański duchowny: Posiadanie profilu na Facebooku to grzech

„Człowiek wierzący dając Wielkiej Orkiestrze pieniądze popełnia grzech, bo bierze udział w sprawach diabelskich” – to jedna z informacji, które znalazły się na ulotkach dostępnych w kościele Poniatowej (woj. lubelskie). Księża odcięli się od tej informacji i twierdzą, że nikt ich nie prosił o zezwolenie na kolportaż ulotek.

Posiadanie profilu na Facebooku jest grzechem – twierdzi irański duchowny Wielki Ajatollah Lotfollah Safi Golpaygani i ostrzega mieszkańców Iranu przed używaniem portalu, którego zasady są sprzeczne z zasadami islamu.

Jak widać – pojęcie grzechu można dowolnie interpretować, w zależności od wiary i szerokości geograficznej.
2012-01-08

Welcome to Poland

Przejechał 90 tysięcy kilometrów, przemierzył 60 krajów, wreszcie ukradli mu rower. Gdzie? Oczywiście w Polsce

Somen Debnath w 2004 r. rozpoczął w Indiach swą niezwykłą podróż. Chciał uświadamiać ludzi o zagrożeniach związanych z HIV i AIDS. Przez 7 lat podróżował swym rowerem, odwiedzając kolejne kraje. Były wykłady na uczelniach i w szkołach, wywiady dla mediów i ciekawe spotkania. Wreszcie Somen dotarł do Polski. 14 maja zatrzymał się w jednym z domów w Warszawie, zostawiając na dole swój rower, przypięty łańcuchem. Gdy wrócił, już go nie było.

Obecnie na Facebooku trwa akcja wsparcia Somena – tych, którym wstyd za naszego, polskiego złodzieja. Jeśli się powiedzie – Somen wyjedzie z Polski na innym rowerze, zapominając o tym, co niemiłego spotkało go w Polsce. Inaczej, dalszą podróż będzie pokonywał… na piechotę.
2011-05-16

Podatek za modlitwę

Czy wszyscy pielgrzymi przybywający pomodlić się na Jasną Górę, będą płacić w Częstochowie specjalny podatek?

Osoby wypoczywające (a dokładniej: nocujące co najmniej jedną dobę) w polskich miejscowościach letniskowych, płacą specjalną opłatę miejscową, zwaną przez wielu opłatą klimatyczną. Zwykle jest to kilka złotych, doliczane przez np. hotel. Chociaż turyści i tak zostawiają pieniądze, dzięki którym letniska się rozwijają, muszą dodatkowo płacić ten podatek. Nawet, jeśli opłata nijak się ma do świeżego powietrza, które ma dodatek w postaci dymu z okolicznych fabrycznych kominów. Jakoś do tego przywykliśmy i nie protestujemy. Bo jak zaprotestujemy, to nie przenocujemy w hotelu.

Niewykluczone, że w Częstochowie będzie podobny podatek, nie mający jednak nic wspólnego z klimatem, w który w tym mieście nie odbiega aż tak bardzo od zadymionych okolic zagłębiowskich kopalni czy innych zasmrodzonych miast. Ponieważ jest to miasto odwiedzane przez rzesze pielgrzymów nie tylko z Polski, pielgrzymi którzy chcą się pomodlić na Jasnej Górze, a potem przenocować, będą płacić specjalny podatek.

Tak przynajmniej chce Marek Balt – przewodniczący częstochowskiej rady miasta i lider częstochowskiego SLD, kandydujący do Sejmu w zbliżających się wyborach. Dorośli: 2 złote, dzieci: złotówkę za dobę. Sorry, chodzi o 1,99 zł oraz 0,99 zł – chyba dlatego, aby Częstochowę upodobnić do supermarketu, gdzie są podobne ceny z groszową końcówką 99.

– Czas, aby pielgrzymi zaczęli również ponosić koszty – powiedział swym wyborcom przyszły poseł SLD, mając prawdopodobnie na myśli to, że Częstochowa nic nie korzysta z obecności pielgrzymów, ma z nimi wyłącznie kłopoty i musi ich utrzymywać.

Myto za przebywanie co najmniej 24 godziny, będą płacić w Częstochowie także zwykli turyści i przedsiębiorcy, na przykład członkowie SLD, którzy Jasną Górę i modły mają w d***e.
2011-08-05

Informacje (c) Sadurski.com 2010-2012

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email