Kobiety dyskryminowane u fryzjera

kobiety kobieta fryzjer fryzura ciekawostki

Kobiety dyskryminowane 

Fryzjer damski droższy niż męski? Duński sąd: To dyskryminacja!

W Danii panowie płacą za fryzjera mniej niż kobiety. Zresztą, czy tylko w Danii? Ale na razie tylko w Danii ten temat trafił do sądu. Było tak: jednej z klientek salonu fryzjerskiego nie spodobało się, że cena z usługę strzyżenia kobiet wynosi 528 koron, a mężczyźni płacą mniej, bo 428 koron. Sprawą zainteresowała Radę do spraw równego traktowania kobiet i mężczyzn. Tu stwierdzono, że różne ceny dla kobiet i mężczyzn w zakładach fryzjerskich, to jaskrawa dyskryminacja kobiet. Sprawa trafiła do duńskiego sądu, a ten przyznał rację „poszkodowanej”. Salon fryzjerski ma jej zapłacić 2,5 tys. koron odszkodowania.

Wyrok skomentowała organizacja duńskich fryzjerów. Stwierdzono, że strzyżenie i ułożenie kobiecej fryzury wymaga więcej czasu niż fryzury męskiej, więc musi kosztować drożej. No, niby racja…
2013-01-23

Kto nowym papieżem?

Kto nowym papieżem Gwiazdy rocka, sportu, telewizji, a może Zdzisław Kręcina?

Po ogłoszeniu sensacyjnej abdykacji papieża Benedykta XVI ze stanowiska papieża, trwają spekulacje kto zostanie jego następcą. Na internetowych serwisach bukmacherskich można obstawiać swoich kandydatów, aby potem być może zgarnąć niezłą sumę pieniędzy.

Obok kardynałów, którzy faktycznie mają szansę na zostanie nowym papieżem, są też dziwni, wręcz absurdalni kandydaci. Na przykład gwiazda muzyki pop Madonna (jeśli zostanie papieżem, za 1 dolara można zarobić 2001 dolarów). Taką samą stawkę można zarobić, jeśli papieżem zostanie znany włoski piłkarz Mario Balotelli albo Oprah Winfrey – prowadząca słynny talk show Opraw Winfrey Show, nadawany przez jedną z amerykańskich stacji telewizyjnych.

1001 dolarów za jednego można dostać, jeśli postawi się na Bono z zespołu U2, Boba Geldofa albo trenera Realu Madryt Jose Muourinho. Rekordowa wygrana czeka na tych, którzy postawią na byłego kolarza Lance Armstronga (10 001 dolarów za jednego postawionego dolara).

Podobne zakłady przyjmowane są w innym serwisie bukmacherskim. I tu niespodzianka, bo pojawia się polskie nazwisko. Gdyby papieżem został Zdzisław Kręcina (były działacz PZPN) za 1 dolara można dostać 1000 dolarów. Tyle samo można zarobić, stawiając na byłego włoskiego premiera Silvio Berlusconiego.
2013-02-15

Lotnisko imienia Ozzy’ego Osbourne’a?

Niewykluczone, że wokalista rockowego Black Sabbath będzie patronem jednego z lotnisk!

Ma „swoje” lotnisko w Polsce Lech Wałęsa, ma w Liverpoolu John Lennon, a w Nowym Orleanie Louis Armstrong. Czemu miałby nie mieć Ozzy Osbourne? Z takiego założenia wyszedł Jim Simpson, szef wytwórni Big Bear Music i zgłosił propozycję, aby lotnisko w brytyjskim mieście Birmingham nazwać imieniem Ozzy’ego Osbourne’a. Władze propozycję przyjęły przychylnie, bo przecież Osbourne (ur. 1948, niegdyś członek słynnego heavymetalowego zespołu Black Sabbath) pochodzi właśnie z Birmingham. Propozycję dobrze przyjęli również mieszkańcy miasta. Dlatego niewykluczone, że wkrótce w Birmingham będzie: Ozzy Osbourne International Airport.

Jeszcze nie wiadomo, co na to gwiazdor, ale pewnie też nie będzie miał nic przeciwko temu.
2013-01-05

Kanadyjskie banknoty z błędem

Wpadka Bank of Canada. Botanicy mnie mają wątpliwości, że…

Co jest symbolem Kanady? Liść klonu kanadyjskiego. Widzą to nie tylko Kanadyjczycy, ale i miliony ludzi na całym świecie. Ale nie Bank of Canada, emitent banknotów którymi na co dzień posługują się Kanadyjczycy.

Od listopada 2012 r. Kanadyjczycy posługują się nowymi banknotami o nominałach: 20, 50 i 100 dolarów kanadyjskich. Są na nich liście klonu. Ale na 20-dolarówce nie tego klonu, co trzeba.

Profesor Julian Starr z uniwersytetu w Ottawie twierdzi, że na 20+dolarówce są liście klonu zwyczajnego. To inna odmiana niż klon kanadyjski, a kształty liści obu drzew różnią się. Dla botanika różnica jest oczywista, podobnie jak kibic umie odróżnić piłkę futbolową od piłki do koszykówki.
2013-01-21

Przeczytaj zanim będziesz miał kłopot     

Masz takie samo imię i nazwisko jak ktoś, kto ma długi? Płać za niego, zgodnie z obowiązującym prawem

Ilu jest w Polsce Janów Kowalskich? Powiedzmy, że kilkudziesięciu. Wystarczy, że jeden z nich narobi długów i wszyscy pozostali muszą się bać komornika. Jeśli masz pecha i istnieje ktoś o takim samym imieniu i nazwisku jak ty, kto ma długi, w każdej chwili możesz mieć poważne problemy i stargane nerwy, może nawet do końca życia. Niemożliwe?

Nie tak dawno komornik zabrał emerytce z Sochaczewa 26 tysięcy złotych z jej konta bankowego. Narobiła długów? Ależ skąd. Po prostu nazywała się identycznie niż kobieta, której długi orzeczone prawomocnym wyrokiem sądu ścigał komornik. Teraz musi walczyć o swoje i jest w tragicznej sytuacji, co zaraz wyjaśnimy.

Fakt pierwszy: sąd w swoim orzeczeniu nie ma obowiązku podawania takich danych, jak PESEL, data urodzenia i adres zamieszkania dłużnika.

Fakt drugi: komornik nie jest od weryfikacji danych. Jego zadaniem jest odzyskanie pieniędzy. Jeśli zabierze pieniądze nie tej osobie co trzeba czyli zajdzie pomyłka, problem ma TYLKO osoba, od której niesłusznie zabrano pieniądze.

Co zatem ma zrobić osoba, której komornik zabrał pieniądze tylko dlatego, że nazywa się identycznie jak osoba, która narobiła długów?

Komornik, zgodnie z prawem, w ciągu czterech dni, oddał pieniądze firmie (osobie) na rzecz której działał. Także zgodnie z prawem, nie można domagać się od niego zwrotu pieniędzy. Trzeba samemu ustalić dane osoby (firmy) u której te pieniądze obecnie są i jeśli się to uda, podać ją do sądu o zwrot pieniędzy. A potem, jeśli po wielu miesiącach lub latach, gdy wydasz pieniądze na prawników i zszargasz swoje nerwy do granic wytrzymałości, musisz mieć nadzieję, że sąd przyzna ci rację. Co, jak znamy życie, nie musi oznaczać, że dostaniesz swoje pieniądze z powrotem.

Dlatego każdemu z nas po przeczytaniu tego tekstu pozostaje modlitwa. Jeśli istnieje gdzieś na świecie osoba która ma identyczne imię i nazwisko, żeby nie narobiła długów, za które będziemy musieli zapłacić.
2012-11-22

Informacje: (c) Sadurski.com 2013

Spodobało się? UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on VKEmail this to someone