Lesbijki nie mogą grać w piłkę nożną

piłka nożna kobiet kobiety futbol

FIFA zszokowana informacją z Nigerii

Kobiety o orientacji homoseksualnej w Nigerii (państwo w środkowej Afryce) nie mogą grać w piłkę nożną – tak wynika z oficjalnej informacji podanej przez przewodniczącą Nigeryjskiej Kobiecej Federacji Piłkarskiej na dorocznym zjeździe federacji.

Co grozi kobietom grającym w Nigerii w futbol, w przypadku gdy ich orientacja homoseksualna zostanie odkryta? Nawet jeśli ich talent dorówna talentowi Pele, Maradony i Messiego razem wziętych – zostaną zdyskwalifikowane. Nie mają szans na grę z żadnym z klubów ani w reprezentacji Nigerii.

Informacja z Nigerii zszokowała organizację FIFA, bardzo wrażliwą na wszelkie formy dyskryminacji w piłce nożnej. FIFA zapowiada wyjaśnienie sprawy. Niewykluczone, że Nigeria zostanie wykluczona z z FIFA i straci prawa do rozgrywania meczów międzypaństwowych.

Skąd taka niechęć nigeryjskiej federacji piłkarskiej do lesbijek? Nie chodzi tylko o piłkę nożną. Homoseksualizm jest w Nigerii nielegalny, a osoby o orientacji homoseksualnej mogą tam trafić do więzienia nawet na 14 lat.

Informacja na Sadurski.com od marca 2013

Spodobało się? UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on VKEmail this to someone