Jak przeżyć koniec świata

koniec świata ciekawostki

Jak przeżyć koniec świata   

Jeśli będzie koniec świata, rekordzista przeżyje go o 40 dni. Niestety, nie napiszą o tym w Księdze Rekordów Guinnessa

Niektórzy wierzą, że koniec świata nadejdzie w 21 grudnia 2012 roku, bo wtedy właśnie kończy się stworzony przed wiekami kalendarz Majów. Dlatego są tacy, który chcieliby uniknąć losu ludzkości i znaleźć sposób, który pozwoli na przeżycie kataklizmów czekających kulę ziemską. Choćby o kilka dni czy tygodni.

Jeśli były rosyjski inżynier wojskowy Jewgienij Ubijko przewidział wszystko, hermetyczna kapsuła z czterema warstwami izolacyjnymi której konstruowanie właśnie kończy, zapewni życie czterech osób przez jakieś 40 dni.

Skoro to taka niezwykła konstrukcja, dlaczego Rosjanin informuje o tym świat? Oczywiście chodzi o pieniądze. Ubijko zachęca do zakupu swoich cudownych kapsuł rosyjski rząd i innych potencjalnych kupców. Stworzenie jednej kapsuły jej twórca wycenia na 80 tysięcy dolarów. 100 kapsuł, ile to będzie forsy? Przynajmniej 2 ostatnie lata życia, które dzielą rosyjskiego konstruktora od końca świata, spędzi po królewsku.

A jeśli kalendarz Majów kłamie? Rosjanin ma gotową odpowiedź na to pytanie: kapsułę można przerobić na saunę lub wielką lodówkę.
2010-12-29

Sikająca żaba i rekord świata     

Józef Szmidt, mistrz olimpijski w trójskoku, opowiada zabawną anegdotę związaną z pobitym przez niego w 1960 roku rekordem świata

Dziennik Rzeczpospolita w grudniu 2009 r. opublikował wywiad z Józefem Szmidtem, dwukrotnym mistrzem olimpijskim w trójskoku (Rzym 1960, Tokio 1964), dwukrotnym mistrzem Europy (Sztokholm 1958, Belgrad 1962), dziesięciokrotnym mistrzem Polski. Poniżej fragment na temat okoliczności, w jakich w 1960 r. pobił rekord świata.

„To było w sierpniu, niecały miesiąc przed igrzyskami olimpijskimi w Rzymie. Było parno, siąpił deszcz, żużlowa nawierzchnia była mokra, a ciśnienie niskie. Nie chciało mi się oddawać wszystkich sześciu skoków, myślałem o tym, żeby jak najszybciej wrócić do domu. Nie dość, że warunki były fatalne, to jeszcze podczas rozgrzewki tu mnie strzyka, a tam boli. I biegałem zbyt wolno. W dodatku, kiedy już szykowałem się do skoku, zobaczyłem na rozbiegu żabę. Myślę sobie – poczekam, niech ona sobie pójdzie, bo ją niechcący rozdepczę. Ale ona nie chciała współpracować. Wziąłem ją więc, żeby przenieść na trawnik, i wtedy obsikała mi rękę, ropucha jedna. Wszystko przed tym skokiem. Tak mnie rozluźniła tym sikaniem, że roześmiałem się i poszedłem na luzie. Skoczyłem 17 metrów i 3 centymetry. Rekord świata”.
2010-01-05

Wrana – telewizyjny ptak

Telewizyjne quizy emitowane na żywo, płatają czasem zabawne figle. Na przykład ptak z literą „R” w nazwie, to…

Quiz telewizyjny, pytanie o ptaka, który w nazwie ma literę „R”. Już po chwili pada pierwsza prawidłowa odpowiedź od telefonującego do studia widza, a prowadząca z dumą pisze na tablicy: WRANA. Gdy zorientowała się, że coś jest nie tak, czerwieni się, wpada na sprytny pomysł i literkę „A” zamienia w czarne, wronie jajo. Brawo! Nieznana nikomu „wrana” w mgnieniu oka zamienia się we wronę. Arcyciekawy quiz, w którym za niecałe 4 złote można wygrać dwie stówki, może trwać nadal.

Jeśli chodzi o telewizyjne wrany, to znamy speca od muzyki, Hirka Wranę oraz Marcina Wranę, obecnie korespondenta TVN-u w USA. Teraz mamy jeszcze trzecią wranę, też z TVN-u.
2010-01-17

Hakerzy i Jaś Fasola

Zdjęcie komika Rowana Atkinsona czyli Jasia Fasoli zostało umieszczone przez hakerów na oficjalnej stronie internetowej rządu hiszpańskiego, ponieważ…

Hiszpania właśnie rozpoczęła swoje półroczne przewodnictwo w Unii Europejskiej. Z tej okazji w internecie umieszczono specjalną stronę. I właśnie stała się ona celem skutecznego ataku hakerskiego. Nieznany haker po złamaniu zabezpieczeń, umieścił na tej stronie zdjęcie komika Rowana Atkinsona, znanego jako Mister Bean, a w Polsce jako Jaś Fasola. Atak hakerski został potwierdzony przez biuro hiszpańskiego premiera Jose Luisa Rodrigueza Zapatero.

Skąd pomysł, aby umieścić na tej stronie akurat zdjęcie Rowana Atkinsona? Wiele osób twierdzi, że hiszpański premier Zapatero jest do niego podobny.

Źródłem złośliwego ataku może być fakt, że Hiszpania pod obecnym rządem przeżywa problemy ekonomiczne. Poziom bezrobocia zbliżył się do 19 procent.
2010-01-05

Seks z koniem     

Jednych kręcą dziewczyny, innych chłopaki, jeszcze innych… 17-latek z Węgorzewa  wydupczył konia

500 złotych mandatu – tyle pewnego 17-latka kosztowała oryginalna seksualna zachcianka. Chłopak podjarał się końmi na pastwisku, wybrał tego najbardziej przystojnego (płci męskiej), zsunął majtki i najnormalniej w świecie wydupczył. Miał pecha, bo w najbardziej upojnej chwili przyłapali go policjanci, wezwani przez zaniepokojonego właściciela konia.

Amator końskich wdzięków miał promil alkoholu we krwi i będzie miał kłopot, bo gwałt na koniu zakwalifikowano jako znęcanie się nad zwierzętami, za co grozi do dwóch lat więzienia.

Dwa lata temu Super Express opisał, jak czarnoskóry 50-latek z USA dwukrotnie zgwałcił konia, nazywając go wówczas „największym wykolejeńcem świata”. Czyżby Polak zasłużył na miejsce 2, na tej zaszczytne miejsce?
2011-07-29

Informacje: (c) Sadurski.com 2010-2011

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email