Wybieramy kosiarkę do małego ogrodu

kosiarka mały ogród trawa koszenie trawy

Kosiarka to sprzęt niezastąpiony dla każdego właściciela domu z ogrodem. Sprawdź, czym warto się kierować podczas jej wyboru, aby służyła z powodzeniem przez wiele sezonów.

Sezon grillowy w pełni. Jakże miło wyjść na zieloną, soczystą trawę i bosą stopą przebiec po źdźbłach skąpanych w porannej rosie! Jeśli świeży i równo ścięty trawnik jest Twoim oczkiem w głowie, postaw na dobrej jakości kosiarkę, która zapewni Ci murawę idealną do odpoczynku i uprawiania letnich sportów. Zobacz, jakie kryteria wyboru będą istotne podczas rutynowej pielęgnacji murawy przed domem.

Po pierwsze: moc silnika

Im wyższa moc silnika, tym sprawniej przebiega proces koszenia. Jeżeli cenisz sobie wygodę wykonywania prac ogrodowych, nie szczędź na tym parametrze. Zdecyduj się na model, którego silnik ma co najmniej 1400 W. Profesjonalny sprzęt Gardena, w tym także kosiarki ogrodowe, znajdziesz w sklepie internetowym https://www.sklepdaglezja.pl/category/sprzet-gardena.

Po drugie: pojemność kosza

Od niej w dużej mierze zależy, jak wiele razy będziesz musiał wyrzucać trawę podczas koszenia. Z jednej strony duży pojemnik ogranicza liczbę czynności niezbędnych do wykonania, z drugiej jednak może sprawić, że kosiarka na skutek przepełnienia trawą stanie się ciężka i trudna w manewrowaniu.

Po trzecie: stopnie regulacji wysokości koszenia

Ułatwiają dopasowanie poziomu cięcia trawy do własnych preferencji i aktywności, którym trawnik służy. Większość modeli ma kilka stopni regulacji. Jeżeli chcesz mieć dużą kontrolę nad wysokością przycinania trawy, wybierz ten model, który ma 10 progów.

Po czwarte: waga kosiarki

Waga sprzętu ogrodowego ma bezpośredni wpływ na wygodę korzystania z niego. Każdorazowe podnoszenie kosiarki, aby pokonać schodki w ogrodzie, ominąć krawężnik czy wreszcie wnieść sprzęt do garażu czy schowka na narzędzia pokazuje, jak istotny jest ciężar sprzętu. Większość kosiarek przeznaczonych do niewielkich ogrodów ma wagę do około 10 kilogramów. Niektóre modele mogą jednak dochodzić nawet do 35 kilogramów. Należy pamiętać, że sprzęt z koszem załadowanym świeżo skoszoną trawą jest jeszcze cięższy. Warto więc uwzględnić ten parametr podczas zakupu kosiarki, bo ma bezpośredni wpływ na to, z jaką przyjemnością będziemy dbać o murawę.

Po piąte: rodzaj zasilania

Na rynku spotkać można zarówno kosiarki elektryczne, jak i spalinowe. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Kosiarka elektryczna, choć wygodna i czysta w użyciu, wymaga szczególnej troski i uwagi, aby podczas koszenia pod ostrze nie dostał się przewód elektryczny. Musi znajdować się też w obrębie zasilania elektrycznego. Świetnie sprawdza się w niewielkich przydomowych ogrodach. Natomiast w przypadku większych połaci lepszym wyborem może okazać się kosiarka spalinowa.

Po szóste: opcje dodatkowe

Współczesne modele kosiarek mają wiele opcji dodatkowych. Wśród ciekawszych znajduje się góralowanie, które umożliwia jazdę po niedużych wzniesieniach i nierównościach terenu. Opcja mulczowania z kolei gwarantuje rozdrobnienie ściętej trawy.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email