Ranking kredytów gotówkowych dla firm – najlepsze oferty

kredyty gotówkowe dla firm ranking

Produkty bankowe oferowane przez wszystkie komercyjne instytucje bankowe, jakie działają na terenie naszego kraju, kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm. To ważne, ponieważ w czasach pandemii koronawirusa liczne działalności gospodarcze musiały zostać zamknięte, zawieszone albo borykają się z problemami finansowymi.
 
Zastrzyk pieniędzy, jaki jest możliwy dzięki wsparciu banków, to ogromna pomoc. Kredyt gotówkowy dla firm dzisiaj staje się „ostatnią deską ratunku” w sytuacji tzw. czarnej godziny. Jeśli również Twoja firma przez koronawirusa i zarządzoną w związku z nim izolację społeczną boryka się z finansowymi problemami, sprawdź kredyt gotówkowy ranking i wybierz zobowiązanie „szyte na miarę” indywidualnych potrzeb Twojego biznesu.

Ranking kredytów gotówkowych – jak wybrać kredyt gotówkowy dla firm?

Warto zaznaczyć, że kredyty dla firm mogą być różnego rodzaju. Największą popularnością cieszą się nie te inwestycyjne, które mają znaczenie dla rozwoju przedsiębiorstw, ale te na dowolny cel, które dzisiaj dosłownie ratują firmowy budżet. Finansowe wsparcie może być dzięki temu przeznaczone na spłatę firmowych zobowiązań, bieżące utrzymanie czy wypłaty dla zatrudnionej kadry. Bank nie ingeruje w to, na co firma wyda przekazane środki.

W pierwszej kolejności właściciel firmy musi odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu ma być zaciągnięty kredyt gotówkowy dla firm? Określenie indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale też możliwości regularnej spłaty zobowiązania bez utraty płynności finansowej to konieczność. Kredyt gotówkowy ma być doraźną pomocą, a nie czynnikiem, który jeszcze bardziej pogłębia finansowe tarapaty.

Kiedy już cele kredytowe zostaną ustanowione, warto sięgnąć po ranking kredytów gotówkowych. Takie zestawienie uwzględnia najważniejsze parametry, jakie świadczą o atrakcyjności, ale też opłacalności pod względem kosztów danego zobowiązania. To porównania co najmniej kilku aktualnych ofert, z jakimi konkurencyjne względem siebie instytucje bankowe wychodzą do klienta.

Aby jednak ranking kredytu gotówkowego dawał rzeczywiście rzetelne dane o kredytach, które mogą być zaciągane przez firmy, takie zestawienie musi charakteryzować się pewnymi cechami. Przede wszystkim ranking w formie czytelnej tabeli ma być aktualny. Dzisiaj rynek usług finansowych zmienia się dynamicznie, dlatego propozycje sprzed miesiąca mogą nie być już aktualne. Co więcej, warto korzystać z rankingów publikowanych na niezależnych portalach o tematyce finansowej, bo takie są wiarygodne i obiektywne. Te prezentowane przez banki niestety bardzo często wskazują atrakcyjność jedynie wybranych produktów.

Pamiętajmy również o tym, by ranking kredytów gotówkowych zawierał dane, które dla każdego kredytobiorcy mają priorytetowe znaczenie. Ja jednych liczy się oprocentowanie czy czas trwania umowy z bankiem, dla innych ważna jest minimalna oraz maksymalna wartość zaciąganego kredytu. Są też przedsiębiorcy, dla których istotne są możliwe ograniczenia czy ewentualne bonusy ze współpracy z danym bankiem. Jeszcze inni doceniają komfortowy kontakt z obsługą klienta czy możliwość dobierania kolejnych produktów bankowych na preferencyjnych warunkach. Zawsze ważna jest też sama forma zawierania zobowiązania kredytowego i w przypadku firm niezwykle doceniane są te kredyty, które mogą być brane przez internet. W czasach pandemii koronawirusa jest to nie tylko wygodne, ale po prostu optymalnie bezpieczne.

Ranking kredytów gotówkowych – kluczowe parametry

Nie da się ukryć, że dla firmy najważniejsze są jak najniższe koszty. Dlatego kredyt gotówkowy ma być tani. Ważna nie jest jedynie wysokość comiesięcznej raty czy oprocentowanie. Szczególną uwagę należy zwracać na wskaźnik RRSO, bo to on mówi o całkowitych kosztach, jakie firma poniesie w ramach współpracy z bankiem. W ich skład wchodzą też prowizje dla banku, odsetki za zwłokę w spłacie, konieczność nabycia płatnych produktów, jak ubezpieczenie czy firmowe konto. Dopiero weryfikując te informacje, udaje się wybrać rzeczywiście najlepszy kredyt firmowy.

Co ważne, żaden ranking kredytów gotówkowych nie wskazuje konkretnych, ostatecznych propozycji poszczególnych instytucji bankowych. Są to jedynie szacowane dane, które dają podstawy do tego, by można było bez problemu wskazać najkorzystniejszą opcję, zgodnie z indywidualnymi preferencjami prowadzonej działalności.

W celach weryfikacji najbardziej opłacalnych kredytów gotówkowych dla firm, oprócz rankingu kredytów gotówkowych, warto również sięgnąć po kalkulator kredytowy, który wyliczy prognozowane koszty wybranego zobowiązania. Te dwa narzędzie bez problemu można wyszukać w sieci i na pewno warto z nich korzystać, zanim jeszcze wniosek o kredyt firmowy zostanie wysłany do danej instytucji bankowej. 

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email