Najnowsza książka Sadurskiego

szczepan sadurski-ksiazki-satyra-wyjatkowa-ksiazka-szczepana

Kilka dni temu drukarnię opuściła „Wyjątkowa książka Szczepana”. Poprzednia ukazała się aż 21 lat temu

„Wyjątkowa książka Szczepana” – taki tytuł nosi najnowszy zbiór satyrycznych rysunków Szczepana Sadurskiego. Książka podsumowuje dotychczasową, 35-letnią obecność rysującego satyryka w mediach, odkąd zadebiutował jako uczeń szkoły podstawowej w „Świecie Młodych”.

Książka nafaszerowana jest humorem rysunkowym zrozumiałym dla każdego. Na 96. stronach (część w kolorze) znalazło się sto kilkadziesiąt starannie wyselekcjonowanych rysunków, zatem w zdecydowanej większości opublikowano po 2 rysunki na każdej stronie. Jest ponadczasowa satyra (autor zrezygnował z publikacji szybko dezaktualizujących się bieżących komentarzy satyrycznych), jest dużo humoru na różne tematy, a także krótkie, trzyklatkowe lub całostronicowe komiksy humorystyczne. Część rysunków pamięta jeszcze lata 80-te, bo były drukowane m.in. w słynnych „Szpilkach” (m.in. rysunek nagrodzony Złotą Szpilką), są mini-komiksy z punkiem Frankiem oraz Mulderkiem i Skulinką drukowane w „Dobrym Humorze” i innych czasopismach Wydawnictwa Superpress, którym Sadurski kierował w latach 1991-2012. Zresztą z założenia rzeszom ówczesnych czytelników książka ma przypominać tamte publikacje.

„Wyjątkowa książka Szczepana” ukazała się dzięki platformie crowfoundingowej PolakPotrafi.pl i internautom, fanom Sadurskiego. Sfinansowali oni publikację, kupując nagrody, wśród których oprócz najnowszej książki każdy mógł kupić m.in. archiwalne „Dobre Humory”, książki z dowcipami Superpressu i oryginalne karykatury stworzone przez Sadurskiego. W filmie promującym książkę wystąpili m.in. parodysta Waldemar Ochnia i polski sobowtór Chucka Norrisa, projekt wsparli też m.in. członkowie kabaretu OT.TO i Stanisław Szelc z kabaretu Elita.

A teraz zła wiadomość dla miłośników humoru, którzy (mimo promocji, głównie w Internecie) nie wiedzieli o tym, że długo oczekiwana książka Sadurskiego ma się ukazać. Książka nie jest produktem komercyjnym i nie trafi do publicznej sprzedaży, np. do księgarń czy innych systemów dystrybucji. Po tym, jak część nakładu została wysłana do osób zainteresowanych jej nabyciem na etapie przygotowania do użytkowników PolakPotrafi.pl, jedyną szansą na jej nabycie będzie kontakt z autorem.

Ciekawostka: Sadurski zapewnia, że każda książka zanim powędruje do nowego właściciela, zostanie uzupełniona o jego autograf.

Na ilustracji: „Wyjątkowa książka Szczepana”
Informacja na Sadurski.com od grudnia 2014

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email