Świątynia Laxminarayan w New Delhi

Laxminarayan Birla Mandir New Delhi Indie

Świątynia Laxminarayan znana również jako Birla Mandir, to 3-piętrowa hinduistyczna świątynia zbudowana w latach 1933-39. Znajduje się w stolicy Indii New Delhi, w dzielnicy Mandir Marg

Świątynia poświęcona jest głównie Laxmi Narayan, a świątynie boczne poświęcono Śiwie, Krysznie i Buddzie. Kompleks zajmuje powierzchnię 30 tys. metrów kwadratowych, jest tu duży ogród z rzeźbami i fontanny.

Laxminarayan Birla Mandir New Delhi Indie

Wesoły Wieżowiec przed świątynią Laxminarayan. New Delhi, Indie

W tym roku święto Janmashtmi (urodziny Kriszny) odbyło się 2 września. Z tej okazji do świątyni Laxminarayan przybył niosący światu uśmiech i pozytywną energię Wesoły Wieżowiec wraz z artystą Santoshem Paliwalem, ambasadorem Partii Dobrego Humoru w Indiach.

• • •
Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper), to symbol wymyślonej w Polsce międzynarodowej organizacji o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) i jej przenośna „siedziba”. Projekt artystyczny prezesa partii, satyryka Szczepana Sadurskiego będący m.in. parodią mody na selfie, wystartował w Nowym Jorku, w październiku 2012 r. W ciągu czterech kolejnych lat Wesoły Wieżowiec odwiedził ponad 500 miejsc, w kilkudziesięciu krajach, na wszystkich kontynentach. Do zabawy może włączyć się każdy, ścigając z Internetu plik do wydrukowania, wycinając i sklejając, a potem fotografując Wesołego Wieżowca w kolejnych ciekawych miejscach. W nagrodę – przesłana pocztą legitymacja Partii Dobrego Humoru. Patronem medialnym akcji jest Sadurski.com, pisały o niej media z różnych krajów.

> Lista miejsc na świecie, które dotychczas odwiedził Wesoły Wieżowiec

Wesoły Wieżowiec Happy Tower

 

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email