Legalny bukmacher – obstawiaj z rozsądkiem

legalny bukmacher

„Bukmacherstwo” w znanej nam dzisiaj formie pojawiło się na rynku już prawie sto lat temu, kiedy w Wielkiej Brytanii zaczęto otwierać pierwsze punkty przyjmujące zakłady sportowe. To właśnie wtedy rozkwitła najpopularniejsza dyscyplina sportowa na świecie – piłka nożna, a ludzie poczuli dreszcz adrenaliny towarzyszący zakładaniu się

Ogromna popularność zakładów sprawiła, że bukmacherzy pojawiali się jak grzyby po deszczu. Niestety, nikt nie dbał o legalność procederów. Jak to obecnie wygląda u nas? Polskie prawo dąży do zmniejszenia szarej strefy w hazardzie, zwłaszcza tym prowadzonym w internecie. Prawdziwa rewolucja nastąpiła w 2017 roku, kiedy nowelizacja ustawy hazardowej zamknęła drzwi wielu nielegalnym bukmacherom. Od tego momentu konieczne stało się posiadanie odpowiedniej licencji wydawanej przez Ministra Finansów, a podmiot realizujący zakłady przez internet może wykorzystywać wyłącznie taką stronę internetową, której domena jest przypisana do stron polskich. Obecnie każdy legalny bukmacher może z powodzeniem rywalizować z tymi działającymi poza prawem oraz z zagranicznymi bukmacherami, którzy nie płacą podatków w naszym kraju. Według Stowarzyszenia „Graj Legalnie” obroty legalnych bukmacherów w ciągu roku wzrosły niemal dwukrotnie.

Kim są legalni bukmacherzy?

To zazwyczaj prawdziwi pasjonaci i kibice, dbający o zapewnienie szerokiej gamy zakładów sportowych, która zadowoli nawet wymagających graczy. A sport to już nie tylko tradycyjne zakłady bukmacherskie i zakłady na żywo, ale także wirtualna rzeczywistość – inspirowana prawdziwymi sportami, przedstawiająca komputerowo generowane wyniki. Dynamiczność i krótki czas zamknięcia zdarzenia z roku na rok przyciągają coraz więcej pasjonatów. Świat wirtualny to także e-sport. Ta oferta jest skierowana przede wszystkim do ludzi młodych. Pierwszym bukmacherem na rodzimym rynku, który zaczął promować wydarzenia e-sportowe i nie bał się inwestować w nie środków był LV Bet – to w ich ofercie znajdziemy takie rozgrywki jak DoTa2, CS czy Overwatch. E-sport ma realne szanse na to, by swoją popularnością przerosnąć „klasykę”.

Legalni bukmacherzy zapewniają najwyższe standardy obsługi w ekscytującym świecie zakładów sportowych online, dostarczając najlepszą rozrywkę i emocje. Dobra zabawa powinna się jednak wiązać także z pełnym bezpieczeństwem i odpowiedzialnością – zasady odpowiedzialnej gry określają wiek użytkownika – nie może to być osoba nieletnia, zatem bukmacher dokonuje weryfikacji wieku i tożsamości gracza. Polega to zazwyczaj na dołączeniu skanu dowodu tożsamości przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego. Zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych wszelkie dane, w tym także przesyłane dokumenty, są w pełni chronione.

Przy wyborze bukmachera trzeba kierować się rozsądkiem. Ten legalny zapewni nam sportowe emocje, nie przysparzając kłopotów.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email