Letnie dolegliwości – jak je leczyć?

leki na urlop wakacje lekarstwa

Latem znacznie rzadziej choruje się na przeziębienia i grypę, jednak nawet w ciepłych miesiącach wiele osób zmaga się z dolegliwościami zdrowotnymi. Choroby dotykają w czasie lata zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jak poradzić sobie z najczęstszymi problemami ze zdrowiem w trakcie wakacji? Oto lista przydatnych leków w czasie urlopu.
 
1. Sposoby na zatrucia pokarmowe
2. Szybkie leczenie poparzeń słonecznych
3. Zestaw na siniaki, stłuczenia i rany

 
Lato to okres, w którym większość Polaków wyjeżdża na upragnione wakacje. Niestety, nawet w tym przyjemnym czasie mogą pojawić się różnego rodzaju problemy ze zdrowiem. Większość z nich można jednak z powodzeniem leczyć w domowym zaciszu. Jakie leki przydadzą się, by zwalczyć letnie choroby?

Sposoby na zatrucia pokarmowe

Latem nietrudno o zatrucie pokarmowe. Jego przyczyną może być spożywanie nieświeżej żywności, rozmrożonych i powtórnie zamrożonych lodów, picie nieprzegotowanej wody z kranu, a także zmiana diety podczas wyjazdów zagranicznych. Zatrucie pokarmowe objawia się bólem brzucha, nudnościami, brakiem apetytu, biegunką oraz wymiotami. Do tych objawów często dołączają ogólne rozbicie, senność, wzdęcia oraz gazy o przykrym zapachu. Aby szybko wyleczyć się z problemów żołądkowych, powinno się przede wszystkim sięgnąć po leki hamujące wymioty i biegunkę. Dzięki nim zapobiegnie się odwodnieniu. Dodatkowo przydatne są elektrolity, które uzupełnią utracone minerały i ochronią przed problemami ze strony układu nerwowego. Stosowanie leków na biegunkę i wymioty, dostępnych na https://www.nowafarmacja.pl/, nie zatrzyma choroby, jednak zmniejszy nasienie dolegliwości i skróci czas ich trwania.

Szybkie leczenie poparzeń słonecznych

Silne słońce może spowodować poparzenia skóry, nawet gdy stosuje się kremy z wysokim filtrem UV. Poparzenia słoneczne objawiają się zaczerwienieniem, bólem i podwyższoną temperaturą skóry. Nieleczone fragmenty skóry pokrywają się pęcherzami wypełnionymi płynem, a następnie strupkami. Aby uniknąć uszkodzeń naskórka i głębszych warstw skóry na skutek poparzenia słonecznego, powinno się zastosować preparaty z pantenolem i aloesem. Dzięki nim łagodzi się podrażnienia skóry i chroni się ją przed dalszym uszkodzeniem. Pantenol i aloes dodatkowo działają przeciwbólowo i regenerująco, co sprawia, że samopoczucie osoby z poparzeniem słonecznym szybko się poprawia. Szczególnie szybkie działanie wykazuje pantenol w piance, który oferuje w okresie wakacyjnym każda dobra apteka internetowa. Piankę wystarczy rozpylić na poparzone fragmenty ciała, a natychmiast poczuje się ulgę.

Zestaw na siniaki, stłuczenia i rany

Siniaki, stłuczenia i drobne ranki zdarzają się wszystkim, jednak najczęściej pojawiają się na ciele rozbrykanych kilkulatków. Dzieci są bardzo ruchliwe i często dość niezdarne, dlatego przewracają się niemalże codziennie. W czasie wakacji każdy rodzic powinien mieć przygotowany zestaw, dzięki któremu udzieli pierwszej pomocy maluchowi, który stłukł kolano, nabił sobie guza na głowie lub zdarł skórę na łokciach. W skład takiego zestawu powinien wchodzić przede wszystkim płyn lub inny preparat o działaniu odkażającym. Dzięki niemu usunie się z rany bakterie oraz inne zanieczyszczenia, które mogą prowadzić do nadkażeń. Ponadto niezbędne jest posiadanie plastrów z opatrunkiem, gazików i bandaży. Jeżeli dziecko jest nerwowe i niechętnie zgadza się na oczyszczanie ranek, przydatne są plasterki dla maluchów z wesołymi obrazkami – ich zastosowanie zwykle sprawia, że kilkulatek uspokaja się i pozwala zakleić stłuczenie.
 

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email