Lima, stolica Peru

Lima Peru Wesoły Wieżowiec

Lima. Wesoły Wieżowiec Partii Dobrego Humoru sfotografowany w stolicy Peru – Limie

Dzielnica Miraflores w Limie, to raj dla turystów. Jeśli nie wygrzewasz się akurat na plaży lub nie kąpiesz w Pacyfiku, możesz pospacerować wśród hoteli, kawiarni, pubów i sklepów. To właśnie tutaj wybrał się na spacer z wieżowcem Good Humor Party Omar Zevallos – mieszkający w Limie karykaturzysta, znany nie tylko w Peru, od 2009 roku członek Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party).

Lima Peru Wesoły Wieżowiec

Lima, stolica Peru i Wesoły Wieżowiec

Lima, to największe miasto Peru, położone nad Oceanem Spokojnym, nad rzeką Rímac. Mieszka w nim ponad 8 milionów ludzi. Kiedyś nazywało się Ciudad de los Reyes, co oznacza: Miasto Królów. Miasto zostało założone w 1535 przez Francisco Pizarro (1478-1541). Przybył tu z Hiszpanii i dowodził wojskiem, które podbiło królestwo Inków.

Obecnie to główny ośrodek przemysłowy, handlowy, finansowy, kulturalny i naukowy Peru. Zespół urbanistyczny starego miasta został w 1988 r. został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Limie działa najstarszy w Ameryce Południowej uniwersytet (założony w 1551 roku), jest katedra wybudowana w 1535 roku i szereg zabytków.

Jeśli wybierasz się do Limy (oraz w inne miejsca świata) i chciałbyś zrobić kolejne zdjęcia z Wesołym Wieżowcem – przeczytaj poniższe informacje.

Lima Peru Wesoły Wieżowiec

Lima, Peru i Wesoły Wieżowiec

• • •
Wesoły Wieżowiec (ang. Happy Skyscraper), to symbol wymyślonej w Polsce międzynarodowej organizacji o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) i jej przenośna „siedziba”. Projekt artystyczny prezesa partii, satyryka Szczepana Sadurskiego będący m.in. parodią mody na selfie, wystartował w Nowym Jorku, w październiku 2012 r. W ciągu czterech kolejnych lat Wesoły Wieżowiec odwiedził ponad 500 miejsc, w kilkudziesięciu krajach, na wszystkich kontynentach. Do zabawy może włączyć się każdy, ścigając z Internetu plik do wydrukowania, wycinając i sklejając, a potem fotografując Wesołego Wieżowca w kolejnych ciekawych miejscach, na przykład przed znanymi budowlami (zabytki, stadiony, parlamenty…). W nagrodę – przesłana pocztą, oryginalna legitymacja Partii Dobrego Humoru. Zapraszamy też do kontaktu osoby, którym pomysł z podróżami Wesołego Wieżowca się spodobał i chcą wesprzeć akcję pisząc o niej w mediach, na blogach…

> Lista miejsc na świecie, które dotychczas odwiedził Wesoły Wieżowiec

Wesoły Wieżowiec Happy Tower

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email