lodówka do zabudowy

Lodówka do zabudowy. Praktyczne wskazówki

Czas czytania:2 minut/y, 17 sekund/y

Zabudowana lodówka spełni nasze oczekiwania tylko wtedy, gdy zapewnimy jej odpowiednią przestrzeń. Jeżeli zaś chodzi o właściwości techniczne, możemy kierować się podobnymi zasadami, które stosuje się przy wyborze lodówki wolnostojącej

Wybór lodówki nie jest tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Dodatkowa trudność pojawia się, kiedy myślimy o lodówce do zabudowy. Sprawdźmy więc, co warto wziąć pod uwagę w takiej właśnie sytuacji.

Zacznijmy od właściwej przestrzeni

Najpierw zastanówmy się, ile miejsca jesteśmy w stanie wygospodarować, żeby chłodziarka bez problemu się zmieściła. Ogólnie lodówka do zabudowy ma podobne wymiary do lodówki wolnostojącej. Jednak zbliżona wielkość nie oznacza tej samej pojemności. Lodówka do zabudowy jest węższa i płytsza, musi przecież zmieścić się w specjalnej kasetce zabudowy. Poza tym taka chłodziarka zajmuje więcej przestrzeni ze względu na to, że trzeba jej zapewnić odpowiednią wentylację. Pamiętajmy też o zostawieniu wolnej przestrzeni między lodówką a kasetą. Tylko to może zagwarantować prawidłowe ujście ciepła wydzielanego przez urządzenie. Uzyskujemy zabezpieczenie przed przegrzaniem, uszkodzeniem, a nawet potencjalnym pożarem. Między chłodziarką a tylną ścianą kasety powinno być ok. 4 cm odstępu.

Można też oczywiście rozważyć opcję, jaką jest lodówka podblatowa. Takie rozwiązanie sprawdzi się w małych i zamkniętych kuchniach, małych aneksach kuchennych lub kawalerkach. W tym przypadku także należy zadbać o przestrzeń umożliwiającą prawidłową cyrkulację powietrza.

Lodówka do zabudowy. To weź pod uwagę

Natomiast jeżeli chodzi o właściwości urządzenia, dobrze, jeżeli lodówka do zabudowy została wyposażona w system No Frost oraz technologię Multiflow. Dzięki pierwszemu rozwiązaniu szron nie będzie osadzał się na półkach, ścianach lodówki i produktach. Zaś Multiflow polega na równomiernym obiegu chłodnego powietrza wewnątrz lodówki oraz zamrażalki. W rezultacie chłodzenie po otwarciu drzwi jest przyspieszone, a to z kolei wydłuża czas przechowywania żywności.

Chłodziarka powinna mieć też praktyczne szklane półki, które będą łatwe w czyszczeniu i stabilne. Godne polecenia jest szkło hartowane. Zwróćmy również uwagę na to, czy lodówka do zabudowy która nas interesuje, została wyposażona w szuflady na warzywa i owoce, pojemnik na jajka czy półkę na butelki. Natomiast jeżeli chodzi o półki, to nie mogą one być wykończone miękkimi, metalowymi częściami. Unikniemy w ten sposób ryzyka złamania, które pojawia się przy nadmiernym obciążeniu. Warto pamiętać też, że choć wszystkie lodówki mają zabezpieczenia na wypadek przerwy w dostawie prądu, to różnią się one czasem, przez jaki utrzymują temperaturę, dlatego szukajmy modeli, które zabezpieczą nas nie na kilka, a na kilkadziesiąt godzin.

Ważną kwestią jest też hałas. Lodówka, która zostanie zabudowana, musi być cicha, to znaczy powodować głośność poniżej 40 dB. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ z czasem zacznie ona pracować tak, że aż rozbolą nas uszy, i wtedy, jeżeli mamy kuchnię otwartą, połączoną z jadalnią lub salonem, pojawi się spory problem.

Uwaga. Link zdjęty 2 września 2020. Dziękujemy za współpracę. W przypadku chęci wznowienia, prosimy o kontakt.
https://www.samsung.com/pl/refrigerators/

New Haven Connecticut ciekawostki atrakcjeNew Heaven Connecticut ciekawostki atrakcje Poprzedni post New Haven, Connecticut – miasto uniwersytetu Yale
Laxminarayan Birla Mandir New Delhi Indie Następny post Świątynia Laxminarayan w New Delhi