Marketing i reklama oraz rysunki

paluszki Lajkonik Sadurski rysunki opakowania

Siedem paluszków Sadurskiego

Siedem humorystycznych rysunków Szczepana Sadurskiego trafiło na opakowania Paluszków Lajkonik. Niemal wszystkie rysunki powstały w… Afryce

Do sklepów w całej Polsce trafiają właśnie paluszki Lajkonik, w nowych opakowaniach. Na każdym z nich znajduje się zabawny rysunek Szczepana Sadurskiego.

– To zlecenie było niecodzienne – mówi Sadurski. – Nie dlatego, że to moje pierwsze rysunki, które trafiły na opakowanie produktu. Dlatego, że rysunki powstawały w polowych warunkach… na północy Afryki.

Pierwszy, próbny rysunek Sadurskiego z pingwinkiem powstał w czerwcu na zlecenie agencji reklamowej Afekt i został zaprezentowany producentowi paluszków. Potem były 2 tygodnie przerwy i wyjazd Sadurskiego na 2-tygodniowe wakacje do Tunezji. Nazajutrz po przylocie do Tunezji i rozpakowaniu walizek, Sadurski odebrał telefon: – Rysuj kolejne rysunki!

Sadurski, przygotowany na wypoczynek, cały swój warsztat do rysowania zostawił w domu. W ciągu kilku dni miał więc wymyślić kolejnych sześć pomysłów, zorganizować brystol i czarne flamastry, stworzyć rysunki, a na końcu zeskanować je i wysłać e-mailem do Polski. Znany polski rysownik po raz kolejny udowodnił sobie i innym, że nie ma dla niego rzeczy niewykonalnych. Nie tylko w terminie wykonał zlecenie, ale i znalazł czas na wakacyjny wypoczynek z rodziną.

Osoby chrupiące Paluszki Lajkonik, mające na swych opakowaniach rysunki Sadurskiego, uczestniczą w codziennym losowaniu nagród. Jedna z nich pojedzie w podróż dookoła świata.
2005-09-17

Sadurski rysuje Chińczyka

Dla otwartej niedawno restauracji w Częstochowie, Szczepan Sadurski stworzył wesołą postać Chińczyka oraz komiksy, których jest bohaterem

W Częstochowie ruszyła restauracja typu fast food z chińskimi potrawami, o nazwie „Kartonowy Chińczyk”. Mieści się w centrum handlowym Galeria Jurajska, na poziomie II (Częstochowa, al. Wojska Polskiego 207).

Wystrój wnętrza jest oryginalny, gdyż zdobią go zabawne rysunki Szczepana Sadurskiego, przedstawiające symbol restauracji – Kartonowego Chińczyka. Także na opakowaniach z porcjami zamówionego posiłku, podawanych każdemu klientowi restauracji, są rysunki Sadurskiego. Konkretnie: 3-klatkowe komiksy z przygodami Kartonowego Chińczyka. Krótko mówiąc: w restauracji panuje wesoła, luźna atmosfera, a potrawy je się pałeczkami.

Właściciele „Kartonowego Chińczyka” zamierzają stworzyć sieć restauracji, udostępniając stworzony know-how. Na stronie kartonowychinczyk.pl jest informacja dla osób zainteresowanych franczyzą czyli stworzeniem restauracji w swojej miejscowości.
2011-07-31

Sadurski i poznańskie pieczywo

Nabywcy pieczywa w Poznaniu otrzymują je opakowane w Gazetos Apetitos, w której jedną z atrakcji są rysunki Szczepana Sadurskiego

W Poznaniu, w nakładzie 100 tys. egzemplarzy ukazał się pierwszy numer gazetki reklamowo-rozrywkowej, która jest równocześnie… opakowaniem dla sprzedawanego pieczywa. Jedną z atrakcji Gazetos Apetitos, bo tak nazwano to niecodzienne czasopismo, jest humorystyczny rysunek Szczepana Sadurskiego.

Wraz z wprowadzeniem Gazetos Apetitos na rynek, przeprowadzono pierwsze badania wśród osób, które zetknęły się z tym nowym nośnikiem reklamowym. Wśród zebranych opinii znalazły się też opinie o rysunkach. Nazwisko i kreska Sadurskiego są znane i pozytywnie postrzegane przez osoby badane.
2009-05-14

Moudré vtipy do pečiva
V Poznani se v nákladu 100 tisíc exemplářů ukázalo první číslo reklamních novin které jsou doplňkem prodávaného pečiva!  Jedna z atrakcí této „Gazetos Apetitos”, je  humorystyczny rysunek Szczepana Sadurskiego. Autor, který je vydavatelem „Dobrého Humoru”, působí i na web portálu Onet.pl., kde už v tomto roce zveřejnil sto satirických politických komentářů – samozřejmě kreslených. Všímá si v nich hlavní politické scény v Polsku. Každou kresbu /umístěny jsou v rubrice Wiadomości/, si denně prohlédne několik tisíc osob. (g)
e-GAG, Číslo 21/2009

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email