Marysville, Ohio, USA

Marysville Ohio USA All Ohio Baloon Fest

Wesoły Wieżowiec poleciał balonem nad Marysville (Ohio, USA). Uczestniczył w 38. Festiwalu Balonów

Wesoły wieżowiec (Happy Tower) przemierza świat i daje ludziom radość. Niestraszne mu żadne niebezpieczeństwa. Po wodowaniu i przepłynięciu jeziora na granicy Polski i Litwy, wzniósł się w powietrze w USA. Poleciał wielkim balonem. Skąd pomysł na lot balonem?

W połowie (od 15 do 17) sierpnia 2013 w Marysville (stan Ohio) odbył się 38 Festiwal Balonów (All Ohio Baloon Fest). Jak co roku uczestniczyli w nim miłośnicy podniebnych podróży i ich kolorowe, wielkie balony. Wesołego wieżowca PDH w balonową przejażdżkę nad amerykańskim stanem Ohio zabrał Dean Clodfelder. Aby nikt nie podejrzewał, że ta podróż nie odbyła się w rzeczywistości, Dean pstryknął zdjęcie. Nasz wieżowiec był bardzo zadowolony – tym bardziej, że był pierwszym wieżowcem świata, podziwiającym malownicze widoki stanu Ohio z góry.

Dean otrzymał legitymację Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) od Marzenny Myszkowskiej, od niedawna ambasadora PDH na Stan Ohio w USA. A ponieważ to już trzeci wieżowiec PDH do którego się przyczyniła, Marzenna otrzymuje wybrany przez siebie „apartament” w Wesołym Wieżowcu.

Marysville Ohio USA All Ohio Baloon Fest

Na innych zdjęciach widać więcej kolorowych balonów, ale wybraliśmy akurat te ujęcia balonów nad Ohio

Informacja na Sadurski.com od sierpnia 2013

• • •
Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper), to symbol wymyślonej w Polsce międzynarodowej organizacji o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) i jej przenośna „siedziba”. Projekt artystyczny satyryka Szczepana Sadurskiego będący parodią mody na selfie, wystartował w Nowym Jorku, w październiku 2012 r. W ciągu czterech kolejnych lat Wesoły Wieżowiec odwiedził ponad 500 miejsc, w kilkudziesięciu krajach, na wszystkich kontynentach. Do zabawy może włączyć się każdy, ścigając z Internetu plik do wydrukowania, wycinając i sklejając, a potem fotografując Wesołego Wieżowca w kolejnych ciekawych miejscach. W nagrodę – przesłana pocztą legitymacja Partii Dobrego Humoru. Patronem medialnym akcji jest Sadurski.com, pisały o niej media z różnych krajów.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email