Marysville, Ohio, USA

Marysville Ohio USA All Ohio Baloon Fest

Wesoły Wieżowiec poleciał balonem nad Marysville (Ohio, USA). Uczestniczył w 38. Festiwalu Balonów

Wesoły wieżowiec (Happy Tower) przemierza świat i daje ludziom radość. Niestraszne mu żadne niebezpieczeństwa. Po wodowaniu i przepłynięciu jeziora na granicy Polski i Litwy, wzniósł się w powietrze w USA. Poleciał wielkim balonem. Skąd pomysł na lot balonem?

W połowie (od 15 do 17) sierpnia 2013 w Marysville (stan Ohio) odbył się 38 Festiwal Balonów (All Ohio Baloon Fest). Jak co roku uczestniczyli w nim miłośnicy podniebnych podróży i ich kolorowe, wielkie balony. Wesołego wieżowca PDH w balonową przejażdżkę nad amerykańskim stanem Ohio zabrał Dean Clodfelder. Aby nikt nie podejrzewał, że ta podróż nie odbyła się w rzeczywistości, Dean pstryknął zdjęcie. Nasz wieżowiec był bardzo zadowolony – tym bardziej, że był pierwszym wieżowcem świata, podziwiającym malownicze widoki stanu Ohio z góry.

Dean otrzymał legitymację Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) od Marzenny Myszkowskiej, od niedawna ambasadora PDH na Stan Ohio w USA. A ponieważ to już trzeci wieżowiec PDH do którego się przyczyniła, Marzenna otrzymuje wybrany przez siebie „apartament” w Wesołym Wieżowcu.

Marysville Ohio USA All Ohio Baloon Fest

Na innych zdjęciach widać więcej kolorowych balonów, ale wybraliśmy akurat te ujęcia balonów nad Ohio

Informacja na Sadurski.com od sierpnia 2013

• • •
Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper), to symbol wymyślonej w Polsce międzynarodowej organizacji o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) i jej przenośna „siedziba”. Projekt artystyczny satyryka Szczepana Sadurskiego będący parodią mody na selfie, wystartował w Nowym Jorku, w październiku 2012 r. W ciągu czterech kolejnych lat Wesoły Wieżowiec odwiedził ponad 500 miejsc, w kilkudziesięciu krajach, na wszystkich kontynentach. Do zabawy może włączyć się każdy, ścigając z Internetu plik do wydrukowania, wycinając i sklejając, a potem fotografując Wesołego Wieżowca w kolejnych ciekawych miejscach. W nagrodę – przesłana pocztą legitymacja Partii Dobrego Humoru. Patronem medialnym akcji jest Sadurski.com, pisały o niej media z różnych krajów.

Spodobało się? UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on VKEmail this to someone