Mississauga, Kanada

Absolute Towers Mississauga Kanada Canada

Wesoły wieżowiec odwiedził ulicę Lecha Wałęsy i wieżowce Absolute Towers

W prowincji Ontario (Kanada), nad jeziorem Ontario, blisko Toronto znajduje się obecnie 714-tysięczne miasto Mississauga. Miasto błyskawicznie się rozwija, prawa miejskie uzyskało w 1974 roku. A jeszcze w 1992 r. mieszkało tu 370 tysięcy mieszkańców.

Niegdyś te tereny zamieszkiwali Indianie z plemienia Mississauga. Nazwa, w języku Indian Ojibwa znaczy: Rzeka Północy z Wieloma Ujściami (River of the North of Many Mouths).

Wesoły wieżowiec Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party), prowadzony za rączkę przez Marka Myszkowskiego, odwiedził małą uliczkę imienia Lecha Wałęsy (skrzyżowanie z ul. Ukraińską). Przejechał potem samochodem obok Ratusza i centrum handlowego Square One. Sfotografował się też obok dwóch bardzo oryginalnych drapaczy chmur, apartamentowców Absolute Towers (Marilyn Monroe Towers), oddanych do użytku w 2012 roku. Jeden ma 180 metrów wysokości i 56 pięter, drugi 160 metrów i 50 pięter.

Cztery lata później, w 2017 r. Wesoły Wieżowiec był bardzo blisko tego miejsca, wypatrywał przez okno samochodu wież Absolute Towers, niestety musiał je minąć dosyć daleko, mknąc do kolejnych miejsc Kanady.

Na zdjęciach: Wesoły wieżowiec za chwilę przejedzie obok Absolute Towers (foto na górze) oraz na ulicy Lecha Wałęsy w Mississauga

Mississauga Kanada Canada Lech Wałęsa ulica street

Informacja na Sadurski.com od września 2013

• • •
Wesoły Wieżowiec (Happy Tower), to symbol wymyślonej w Polsce międzynarodowej organizacji o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) i jej przenośna „siedziba”. Projekt artystyczny satyryka Szczepana Sadurskiego będący parodią mody na selfie, wystartował w Nowym Jorku, w październiku 2012 r. W ciągu czterech kolejnych lat Wesoły Wieżowiec odwiedził ponad 500 miejsc, w kilkudziesięciu krajach, na wszystkich kontynentach. Do zabawy może włączyć się każdy, ścigając z Internetu plik do wydrukowania, wycinając i sklejając, a potem fotografując Wesołego Wieżowca w kolejnych ciekawych miejscach. W nagrodę – przesłana pocztą legitymacja Partii Dobrego Humoru. Patronem medialnym akcji jest Sadurski.com, pisały o niej media z różnych krajów.

Spodobało się? UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on VKEmail this to someone