Dlaczego zaczęliśmy podążać za trendami w modzie?

moda trendy w modzie

Na przestrzeni lat możemy zauważyć rozprzestrzenianie się sklepów z odzieżą, która jest bardzo ujednolicona, co skutkuje tym, że wszyscy na ulicy wyglądają podobnie. Każdy chce wyglądać modnie i na czasie, co może być niebezpieczne, ponieważ ginie kreatywność, a osobisty gust przestaje mieć znaczenie

Dlaczego bardziej podążamy za trendami niż za własnym gustem?

Wybory większości osób są uwarunkowane przez marki fast fashion. Bogata oferta, globalna sieć sprzedaży oraz niskie ceny mają przełożenie na duże zainteresowanie konsumentów na całym świecie. Oczywiście nikt nie narzuca takich rozwiązań, ale są one najłatwiej dostępne i najczęściej wybierane.

Dzięki niskim cenom, możemy pozwolić sobie na więcej ubrań oraz częstszą wymianę garderoby. Tu możesz przeczytać recenzję Zaful – sklepu, który oferuje modę w bardzo niskich cenach.

Innym powodem, dla którego podążamy za trendami, są media. Przez lata telewizja, poradniki i artykuły kreowały wizerunek tego jak powinno się ubierać, aby czuć się dobrze i modnie.

Obecnie dużą rolę mają social media. W internecie znajdziemy mnóstwo sposobów na to jak podkreślić daną część ciała, a ukryć inną, tak aby poczuć się świetnie w swojej skórze. Większość z nas kojarzy programy, gdzie profesjonaliści całkowicie odmieniają szafę uczestniczki, dzięki czemu zyskuje ona nową jakość życia i szczęście. To wszystko mówi nam, że inni lepiej wiedzą w czym nam będzie dobrze i godzimy się na to, by nasz gust nie miał tu zbyt wiele do powiedzenia.

W obecnym zabieganym świecie mało osób ma ochotę na eksperymenty modowe oraz sprawdzanie, co lepiej na nich leży. Żyjemy w czasach, kiedy trzeba wyglądać dobrze, żeby zyskać szacunek, dobrze płatną pracę i uznanie. Boimy się kompromitacji i wolimy nie podejmować decyzji o ubiorze samodzielnie.

Wybieramy to, co jest powszechnie akceptowalne i lubiane. Wyróżnianie się w tłumie nie zawsze jest postrzegane jako coś pozytywnego. Nie każdy też czuje się dobrze, kiedy ubiór przez swoją odmienność przyciąga wzrok na ulicy.

Obecnie media kształtują pogląd, że co sezon powinniśmy wymieniać odzież w szafie. Ubrania, które są w dobrym stanie i ładnie podkreślają sylwetkę są z zeszłego sezonu, a więc wyszły już z mody. Takie działania powodują, że czujemy się źle w swoim ubiorze i mamy potrzebę kupienia czegoś nowego.

Czy podążanie za trendami jest złe?

Warto zastanowić się, czy takie ujednolicenie i poddanie się trendom niesie ze sobą same minusy. Kobiety, które stosują sztuczki na ukrycie szerokich bioder, czy wyszczuplenie talii mają podobną garderobę , ale pozwala im to poczuć się lepiej, a nawet usłyszeć miły komplement.

Z jednej strony wybieramy ubranie polecane przez innych zamiast słuchać własnego gustu, ale z drugiej uczymy się poznawać swoje atuty i podkreślać je.

Z czasem kobiety dowiadują się więcej na temat swojej sylwetki i mogą pozwolić sobie na wplatanie elementów, które bardziej odpowiadają ich gustom. Wraz z wiekiem kobiety nabierają również pewności siebie i zaczynają słuchać bardziej siebie niż innych.

Warto zatem słuchać porad, obserwować trendy ale nie stracić w tym wszystkim zdrowego rozsądku. Jeśli coś w ogóle nam się nie podoba i nie czujemy się w tym sobą, to nie powinniśmy tego nosić. Moda daje nam swobodę wyboru, możemy podążać za trendami, a także korzystać z różnorodnych rozwiązań i stworzyć wyjątkowe stylizacje. Żyjemy w czasach wolności, gdzie każdy ma prawo do podążania za swoim gustem oraz pokazywania indywidualności.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email