Lis strzelił do myśliwego

lis myśliwy polowanie strzelba

Lis strzelił do myśliwego

Zwykle to myśliwi strzelają do zwierząt. Tym razem było odwrotnie. Jak to możliwe?

Niedaleko granicy z Polską, w północno-zachodniej Białorusi 8 stycznia 2011 r. pewien 40-letni pan był na polowaniu. A że myśliwi co jakiś czas trafiają w zwierzynę, postrzelił lisa. Zaraz potem podszedł do zwierzęcia, aby go dobić uderzeniem kolbą broni, gdy lis nieoczekiwanie ożył. Łapa lisa przypadkowo trafiła na spust broni, która wystrzeliła. Kula trafiła myśliwego w nogę.

Lis uciekł, myśliwego zabrało pogotowie.
2011-01-15

Robot nauczycielem

Czy polskich nauczycieli wywalą wkrótce z roboty? W Korei Południowej roboty właśnie rozpoczęły nauczanie w szkołach

Koreańskie dzieci z 21. szkół w mieście Daegu są zachwycone, bo mają nowych nauczycieli angielskiego. Są to roboty, stworzone przez Korea Institute of Science of Technology. Żeby wyglądały bardziej ludzko, na górze robociego kadłubka znajduje się wirtualna „twarz” nauczyciela.

Roboty przemieszczają się po lekcyjnej sali i w zasadzie robią to samo, co zwykły nauczyciel. Podobno też mniej stresują dzieci, a dzieci nieśmiałe w kontaktach międzyludzkich, są mniej wstydliwe, w kontakcie z robotem.

Czteromiesięczny projekt finansowany przez rząd Korei kosztował prawie półtora miliona dolarów. Jeśli się sprawdzi, być może za jakiś czas nauczyciele staną się zbędni. Czy polscy nauczyciele już mają rozglądać się za nowym fachem?…
2011-01-04

Słynny hit ocenzurowany

Ćwierć wieku po debiucie, piosenka Dire Straits „Money for nothing” została ocenzurowana w Kanadzie, ponieważ…

Piosenka „Money For Nothing” znalazła się w wydanym w 1985 r. albumie „Brothers In Arms”, a zespół Dire Straits dostał statuetkę Grammy. Obiegła cały świat i wszędzie była hitem. Dopiero niedawno ktoś zwrócił uwagę, że w ścieżce dźwiękowej wokalista i gitarzysta Mark Knopfler trzykrotnie wypowiada słowo: „faggot”. Jest to slangowe, obraźliwe określenie homoseksualistów.

Skarga trafiła do Canadian Broadcast Standards Council, firmy monitorującej kanadyjskie media. Właśnie zapadła decyzja: od teraz „Money For Nothing” może być emitowana w Kanadzie pod warunkiem, że z piosenki zostanie wykasowany ów „faggot”.
2011-01-15

Ryszard Rynkowski – anegdota

Rynkowski opowiada anegdotę z czasów, gdy śpiewał w grupie VOX

– To było przed koncertem w Krakowie. Poszliśmy z Andrzejem Koziołem zwiedzać miasto i oczywiście wylądowaliśmy na Wawelu. Kopciliśmy sobie papierosy na dziedzińcu – wtedy jeszcze paliłem – na który w pewnym momencie wpadła jakaś szkolna wycieczka. Wszyscy zaczęli się rozglądać i nagle ktoś skierował rękę w naszą stronę, krzycząc „O, tam!”. Cała grupa jak jeden mąż pognała w naszym kierunku. Odwróciłem się wtedy do Andrzeja i powiedziałem: „No to będziemy mieli autografów do rozdania…”.
Nie rozdaliśmy ani jednego – okazało się, że dokładnie nad naszymi głowami był napis ze strzałką: „WC w lewo”.

Anegdota z wywiadu Ryszarda Rynkowskiego, opublikowanego w portalu Onet.pl.
2012-05-14

Informacje (c) Sadurski.com 2011-2012

Spodobało się? UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on VKEmail this to someone