Fascynujące przepowiednie Nostradamusa

Nostradamus ciekawostki jasnowidz centurie przepowiednie koniec świata 2020 rok

Uważany jest za największego proroka wszechczasów. Spisane przez niego czterowiersze były przepowiedniami przyszłych wydarzeń. W Sadurski.com ciekawostki o słynnym Nostradamusie

Nostradamus ciekawostki jasnowidz centurie przepowiednie koniec świata

Centuria I, wydanie z 1555 roku, wydawca: Lyon Bonhomme

10 ciekawostek o Nostradamusie

1. Nostradamus znany jest głównie z napisanych (w języku starofrancuskim) proroctw. Miały one formę czterowierszy i były zgrupowane po 100 centurii (centuries astrologiques). Opisują przyszłość świata, często katastrofy, wojny i bitwy, plagi, wielkie powodzie. Proroctwa te nie mają żadnych dat. Nostradamus napisał 1000 proroctw (czterowierszy).

2. Proroctwa Nostradamusa można odczytywać wieloznacznie i różnie je interpretować. Dopiero gdy dochodziło do jakiegoś wydarzenia, łączono je z treścią konkretnego czterowiersza.

3. Wśród proroctw Nostradamusa doszukiwano się, że przewidział m.in. wybuch II wojny światowej, użycie bomby atomowej, zabójstwo prezydenta Kennedy’ego, atak terrorystyczny na World Trade Center w Nowym Jorku. To jeśli chodzi o historię najnowszą, bo wcześniej w proroctwach Nostradamusa doszukiwano się m.in. dojścia do władzy Napoleona i atak Turków na Maltę w 1565 roku.

Nostradamus ciekawostki salon-de-provence jasnowidz centurie przepowiednie koniec świata

Pomnik Nostradamusa w Salon-de-provence, gdzie spisywał swe przepowiednie. foto: BlueBreezeWiki /cc-by-sa-3.0

4. Nostradamusowi popularności przysporzył Kościół katolicki. Jego niektóre czterowiersze zostały zakazane, gdyż doszukano się w nich niekorzystnych do kościoła proroctw.

5. Przepowiednie Nostradamusa po jego śmierci stały się bardzo popularne, a on sam uważany jest przez wielu za największego proroka wszechczasów. Już w 1938 r. nakręcono film „Nostradamus” (a potem kolejne). Nostradamusowi poświęcano wiersze, utwory muzyczne, nawet grę komputerową.

Nostradamus ciekawostki jasnowidz centurie przepowiednie koniec świata

Jeden z portretów Nostradamusa

Życiorys Nostradamusa

6. Nostradamus (Michel do Nostredame) urodził się 14 grudnia 1503 r. w Saint Remy (Prowansja). Był jednym z 9. dzieci Żyda – handlarza zbożem, notariusza.
Zmarł 2 lipca 1566 r.

7. Był lekarzem, astrologiem, matematykiem, okultystą i jasnowidzem. Od 1555 r. był doradcą Katarzyny Medycejskiej, królowej Francji.

8. W 1531 r., po otrzymaniu gruntownej wiedzy (zdobył doktorat, wykładał na uniwersytecie) przeprowadził się do Agen. Poznał tu zamożną Henriette d’Encausse, z którą miał dwójkę dzieci. Gdy w 1534 r. żona i dzieci zmarły (prawdopodobnie podczas zarazy), Nostradamus ruszył w podróż po Francji.

9. W 1554 r. osiadł w Marsylii. Tu wybuchła epidemia dżumy i jako lekarz starał się uratować jak najwięcej ludzi. Potem dotarł do Salon-de-Provence, gdzie zamieszkał po zaślubieniu wdowy Anny Ponsart Gemelle.

10. W Salon-de-Provence na strychu domu zbudował obserwatorium astronomiczne. Na podstawie obserwacji gwiazd i ich położenia względem siebie, pisał swe przepowiednie.

Nostradamus ciekawostki: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Przewidział katastrofę Titanica
> Pogrzebani za życia
> Najdziwniejszy proroczy sen świata

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email