W jakich przypadkach należy się odszkodowanie za lot?

odszkodowanie za lot

Chcąc dostać się do punktu docelowego, można skorzystać z różnych form transportu. Do wyboru jest między innymi samochód, pociąg czy też samolot. Pasażerowie coraz chętniej decydują się na drogę lotniczą. Jest to najszybszy sposób pokonywania dużych odległości, oczywiście pod warunkiem, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Czasem jednak lot jest opóźniony, zostanie odwołany z powodu złej pogody lub z winy przewoźnika, lub pasażer spotka się z odmową wejścia na pokład. Warto sprawdzić, kiedy odszkodowanie za lot przysługuje i ile pieniędzy można dostać.

1. O czym pamiętać wybierając się w podróż samolotem?
2. Odszkodowanie za lot – kiedy można na nie liczyć?
3. W jaki sposób uzyskać odszkodowanie za lot?

Każda osoba, która decyduje się na to, aby lecieć samolotem, powinna wiedzieć co zrobić w sytuacji, gdy lot nie będzie przebiegał zgodnie z wcześniejszym planem. Z poniższego tekstu można dowiedzieć się między innymi tego, w jakich sytuacjach przysługuje odszkodowanie za lot i jak się o nie ubiegać.

O czym pamiętać wybierając się w podróż samolotem?

Podróż samolotem to najszybszy sposób transportu. W krótkim czasie można pokonać duże odległości. Obecnie lotniska w Polsce obsługują nie tylko loty krajowe, ale także zagraniczne, w tym na inne kontynenty. Przed wejściem na pokład należy zapoznać się z regulaminem konkretnej linii lotniczej, aby wiedzieć, w jaki sposób przejść odprawę i co można zabrać ze sobą na pokład, a co musi się znaleźć w bagażu rejestrowanym.

Odszkodowanie za lot – kiedy można na nie liczyć?

Pomimo tego, iż samoloty to coraz częściej wybierany środek transportu, to zaskakująco mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że w przypadku gdy lot został odwołany lub znacznie opóźniony, to z tego tytułu przysługuje pasażerowi odszkodowanie za lot. Warto zapoznać się ze szczegółami, gdyż można uzyskać niebagatelną sumę pieniędzy, nawet do 600 euro.

W jaki sposób uzyskać odszkodowanie za lot?

Pomimo tego, że odszkodowanie w pewnych sytuacjach pasażerowi się po prostu należy, to wiele linii lotniczych odmawia wypłaty. Na szczęście są takie firmy jak GIVT, które pomagają w uzyskaniu należnego zadośćuczynienia za odwołany lub opóźniony lot, w przypadku gdy taka sytuacja miała miejsce z winy przewoźnika. Każdy pasażer powinien znać swoje prawa i je egzekwować. Skorzystanie z usług firmy pośredniczącej w uzyskiwaniu odszkodowań może znacznie skrócić przebieg całego procesu i pasażer szybciej otrzyma mu należne pieniądze za opóźniony czy odwołany lot. Każda osoba ma szansę na to, by wygrać w sporze z linią lotniczą.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email